BankAvantajları.com

10 Ekim 2016 döviz kurları

10 Ekim 2016 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,0706 TL, 1 euro 3,4268 TL, 1 sterlin 3,8046 TL ve 1 İsviçre frangı 3,1266 TL idi. Önceki yayına (7 Ekim 2016) göre dolar +%0,65, euro +%0,83 değişti.

10 Ekim 2016 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,07063,0507+%0,65
EuroEUR3,42683,3985+%0,83
İngiliz SterliniGBP3,80463,7614+%1,15
İsviçre FrangıCHF3,12663,1048+%0,70
Japon YeniJPY0,02970,0294+%0,88
Kanada DolarıCAD2,31702,2988+%0,79
Avustralya DolarıAUD2,33272,3125+%0,87
Danimarka KronuDKK0,46050,4568+%0,83
İsveç KronuSEK0,35470,3528+%0,54
Norveç KronuNOK0,37890,3776+%0,34
Çin YuanıCNY0,45780,4573+%0,12
Hong Kong DolarıHKD0,39580,3932+%0,64
Singapur DolarıSGD2,23432,2183+%0,72
Yeni Zelanda DolarıNZD2,19012,1799+%0,47
Polonya ZlotisiPLN0,80030,7938+%0,81
Çek KorunasıCZK0,12680,1258+%0,83
Macar ForintiHUF0,01120,0112+%0,57
Romen LeyiRON0,76090,7545+%0,86
Güney Afrika RandıZAR0,22170,2198+%0,88
Brezilya RealiBRL0,95490,9418+%1,40
Meksika PesosuMXN0,16210,1576+%2,84
Hindistan RupisiINR0,04620,0457+%0,94
Endonezya RupisiIDR0,0002370,000235+%0,72
İsrail ŞekeliILS0,81030,8032+%0,89
Güney Kore WonuKRW0,002760,00273+%1,03
Malezya RinggitiMYR0,73930,7333+%0,81
Filipin PesosuPHP0,06340,0631+%0,56
Tayland BahtıTHB0,08750,0874+%0,11

10 Ekim 2016 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,11601,1140+%0,18
Sterlin/Dolar1,23901,2329+%0,49
Dolar/Yen103,40103,63−%0,22
Dolar/Frank0,98210,9826−%0,05
Euro/Sterlin0,90070,9035−%0,31
Avustralya Doları/Dolar0,75970,7580+%0,22
Dolar/Kanada Doları1,32531,3271−%0,14
Euro/Frank1,09601,0946+%0,13
Euro/Yen115,39115,44−%0,04
Dolar/Yuan6,70706,6716+%0,53

Ekim 2016 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 10 Ekim 2016 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

10 Ekim 2016 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 10 Ekim 2016 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,0706 TL idi; önceki yayına (7 Ekim 2016) göre değişim +%0,65. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

10 Ekim 2016 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 10 Ekim 2016 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,4268 TL idi; önceki yayına (7 Ekim 2016) göre değişim +%0,83. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

10 Ekim 2016 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 10 Ekim 2016 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,8046 TL idi; önceki yayına (7 Ekim 2016) göre değişim +%1,15. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.