BankAvantajları.com

10 Haziran 2015 döviz kurları

10 Haziran 2015 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,7428 TL, 1 euro 3,0936 TL, 1 sterlin 4,2471 TL ve 1 İsviçre frangı 2,9502 TL idi. Önceki yayına (9 Haziran 2015) göre dolar +%0,31, euro +%0,58 değişti.

10 Haziran 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,74282,7343+%0,31
EuroEUR3,09363,0758+%0,58
İngiliz SterliniGBP4,24714,1825+%1,55
İsviçre FrangıCHF2,95022,9391+%0,38
Japon YeniJPY0,02230,0220+%1,21
Kanada DolarıCAD2,24162,2146+%1,22
Avustralya DolarıAUD2,12312,1058+%0,82
Danimarka KronuDKK0,41460,4123+%0,56
İsveç KronuSEK0,33050,3288+%0,49
Norveç KronuNOK0,35560,3504+%1,49
Çin YuanıCNY0,44190,4406+%0,29
Hong Kong DolarıHKD0,35380,3527+%0,31
Singapur DolarıSGD2,03962,0241+%0,76
Yeni Zelanda DolarıNZD1,97181,9572+%0,75
Polonya ZlotisiPLN0,74540,7384+%0,96
Çek KorunasıCZK0,11320,1124+%0,72
Macar ForintiHUF0,00990,0098+%0,58
Romen LeyiRON0,69250,6880+%0,66
Güney Afrika RandıZAR0,22180,2199+%0,85
Brezilya RealiBRL0,89000,8807+%1,05
Meksika PesosuMXN0,17750,1753+%1,25
Hindistan RupisiINR0,04290,0427+%0,47
Endonezya RupisiIDR0,0002060,000205+%0,66
İsrail ŞekeliILS0,71630,7133+%0,42
Güney Kore WonuKRW0,002470,00244+%0,87
Malezya RinggitiMYR0,73360,7287+%0,68
Filipin PesosuPHP0,06100,0606+%0,58
Tayland BahtıTHB0,08150,0811+%0,57

10 Haziran 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,12791,1249+%0,27
Sterlin/Dolar1,54851,5296+%1,23
Dolar/Yen122,96124,06−%0,89
Dolar/Frank0,92970,9303−%0,07
Euro/Sterlin0,72840,7354−%0,95
Avustralya Doları/Dolar0,77410,7702+%0,51
Dolar/Kanada Doları1,22361,2347−%0,90
Euro/Frank1,04861,0465+%0,20
Euro/Yen138,69139,56−%0,62
Dolar/Yuan6,20696,2059+%0,02

Haziran 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 10 Haziran 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

10 Haziran 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 10 Haziran 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,7428 TL idi; önceki yayına (9 Haziran 2015) göre değişim +%0,31. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

10 Haziran 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 10 Haziran 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,0936 TL idi; önceki yayına (9 Haziran 2015) göre değişim +%0,58. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

10 Haziran 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 10 Haziran 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,2471 TL idi; önceki yayına (9 Haziran 2015) göre değişim +%1,55. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.