BankAvantajları.com

10 Ocak 2018 döviz kurları

10 Ocak 2018 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7982 TL, 1 euro 4,5548 TL, 1 sterlin 5,1368 TL ve 1 İsviçre frangı 3,8847 TL idi. Önceki yayına (9 Ocak 2018) göre dolar +%1,06, euro +%1,57 değişti.

10 Ocak 2018 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,79823,7582+%1,06
EuroEUR4,55484,4843+%1,57
İngiliz SterliniGBP5,13685,0802+%1,11
İsviçre FrangıCHF3,88473,8239+%1,59
Japon YeniJPY0,03410,0334+%2,10
Kanada DolarıCAD3,05063,0246+%0,86
Avustralya DolarıAUD2,97912,9421+%1,26
Danimarka KronuDKK0,61160,6022+%1,57
İsveç KronuSEK0,46430,4562+%1,76
Norveç KronuNOK0,47230,4637+%1,85
Çin YuanıCNY0,58400,5759+%1,40
Hong Kong DolarıHKD0,48550,4805+%1,05
Singapur DolarıSGD2,85012,8146+%1,26
Yeni Zelanda DolarıNZD2,73502,7012+%1,25
Polonya ZlotisiPLN1,08931,0729+%1,53
Çek KorunasıCZK0,17810,1756+%1,43
Macar ForintiHUF0,01470,0145+%1,39
Romen LeyiRON0,98170,9637+%1,87
Güney Afrika RandıZAR0,30530,3044+%0,30
Brezilya RealiBRL1,16931,1626+%0,58
Meksika PesosuMXN0,19690,1956+%0,70
Hindistan RupisiINR0,05970,0590+%1,25
Endonezya RupisiIDR0,0002830,000280+%1,15
İsrail ŞekeliILS1,10741,0912+%1,49
Güney Kore WonuKRW0,003560,00352+%1,09
Malezya RinggitiMYR0,94880,9373+%1,23
Filipin PesosuPHP0,07510,0747+%0,52
Tayland BahtıTHB0,11830,1165+%1,51

10 Ocak 2018 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,19921,1932+%0,50
Sterlin/Dolar1,35241,3518+%0,05
Dolar/Yen111,42112,56−%1,01
Dolar/Frank0,97770,9828−%0,52
Euro/Sterlin0,88670,8827+%0,45
Avustralya Doları/Dolar0,78440,7828+%0,19
Dolar/Kanada Doları1,24511,2425+%0,20
Euro/Frank1,17251,1727−%0,02
Euro/Yen133,62134,31−%0,51
Dolar/Yuan6,50406,5257−%0,33

Ocak 2018 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 10 Ocak 2018 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

10 Ocak 2018 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 10 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7982 TL idi; önceki yayına (9 Ocak 2018) göre değişim +%1,06. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

10 Ocak 2018 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 10 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,5548 TL idi; önceki yayına (9 Ocak 2018) göre değişim +%1,57. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

10 Ocak 2018 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 10 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 5,1368 TL idi; önceki yayına (9 Ocak 2018) göre değişim +%1,11. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.