BankAvantajları.com

12 Ekim 2015 döviz kurları

12 Ekim 2015 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,9172 TL, 1 euro 3,3177 TL, 1 sterlin 4,4828 TL ve 1 İsviçre frangı 3,0360 TL idi. Önceki yayına (9 Ekim 2015) göre dolar +%0,52, euro +%0,62 değişti.

12 Ekim 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,91722,9020+%0,52
EuroEUR3,31773,2973+%0,62
İngiliz SterliniGBP4,48284,4516+%0,70
İsviçre FrangıCHF3,03603,0198+%0,54
Japon YeniJPY0,02430,0241+%0,65
Kanada DolarıCAD2,25662,2434+%0,59
Avustralya DolarıAUD2,15032,1270+%1,09
Danimarka KronuDKK0,44470,4420+%0,61
İsveç KronuSEK0,35670,3558+%0,26
Norveç KronuNOK0,36230,3588+%0,96
Çin YuanıCNY0,46130,4574+%0,87
Hong Kong DolarıHKD0,37640,3745+%0,52
Singapur DolarıSGD2,08702,0797+%0,35
Yeni Zelanda DolarıNZD1,96261,9437+%0,97
Polonya ZlotisiPLN0,78530,7819+%0,44
Çek KorunasıCZK0,12240,1216+%0,62
Macar ForintiHUF0,01070,0106+%0,85
Romen LeyiRON0,75180,7468+%0,66
Güney Afrika RandıZAR0,21980,2188+%0,44
Brezilya RealiBRL0,77480,7740+%0,11
Meksika PesosuMXN0,17760,1770+%0,33
Hindistan RupisiINR0,04510,0448+%0,60
Endonezya RupisiIDR0,0002170,000215+%1,02
İsrail ŞekeliILS0,76050,7589+%0,22
Güney Kore WonuKRW0,002560,00254+%0,60
Malezya RinggitiMYR0,70330,7028+%0,08
Filipin PesosuPHP0,06380,0635+%0,50
Tayland BahtıTHB0,08250,0816+%1,09

12 Ekim 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,13731,1362+%0,10
Sterlin/Dolar1,53671,5340+%0,18
Dolar/Yen120,12120,27−%0,13
Dolar/Frank0,96090,9610−%0,01
Euro/Sterlin0,74010,7407−%0,08
Avustralya Doları/Dolar0,73710,7329+%0,57
Dolar/Kanada Doları1,29271,2936−%0,07
Euro/Frank1,09281,0919+%0,08
Euro/Yen136,61136,65−%0,03
Dolar/Yuan6,32356,3452−%0,34

Ekim 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 12 Ekim 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

12 Ekim 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 12 Ekim 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,9172 TL idi; önceki yayına (9 Ekim 2015) göre değişim +%0,52. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

12 Ekim 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 12 Ekim 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,3177 TL idi; önceki yayına (9 Ekim 2015) göre değişim +%0,62. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

12 Ekim 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 12 Ekim 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,4828 TL idi; önceki yayına (9 Ekim 2015) göre değişim +%0,70. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.