BankAvantajları.com

12 Nisan 2016 döviz kurları

12 Nisan 2016 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,8320 TL, 1 euro 3,2274 TL, 1 sterlin 4,0423 TL ve 1 İsviçre frangı 2,9680 TL idi. Önceki yayına (11 Nisan 2016) göre dolar +%0,05, euro +%0,11 değişti.

12 Nisan 2016 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,83202,8306+%0,05
EuroEUR3,22743,2240+%0,11
İngiliz SterliniGBP4,04234,0270+%0,38
İsviçre FrangıCHF2,96802,9641+%0,13
Japon YeniJPY0,02610,0262−%0,02
Kanada DolarıCAD2,19942,1793+%0,92
Avustralya DolarıAUD2,16872,1408+%1,30
Danimarka KronuDKK0,43360,4332+%0,09
İsveç KronuSEK0,35030,3474+%0,84
Norveç KronuNOK0,34510,3437+%0,42
Çin YuanıCNY0,43830,4374+%0,21
Hong Kong DolarıHKD0,36520,3650+%0,05
Singapur DolarıSGD2,10202,1016+%0,02
Yeni Zelanda DolarıNZD1,95131,9341+%0,89
Polonya ZlotisiPLN0,75190,7534−%0,20
Çek KorunasıCZK0,11940,1193+%0,09
Macar ForintiHUF0,01040,0103+%0,33
Romen LeyiRON0,72190,7217+%0,03
Güney Afrika RandıZAR0,19280,1920+%0,44
Brezilya RealiBRL0,80620,7932+%1,64
Meksika PesosuMXN0,16120,1597+%0,94
Hindistan RupisiINR0,04270,0426+%0,16
Endonezya RupisiIDR0,0002160,000216+%0,36
İsrail ŞekeliILS0,75190,7485+%0,46
Güney Kore WonuKRW0,002480,00247+%0,39
Malezya RinggitiMYR0,72900,7277+%0,18
Filipin PesosuPHP0,06150,0613+%0,17
Tayland BahtıTHB0,08080,0807+%0,14

12 Nisan 2016 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,13961,1390+%0,05
Sterlin/Dolar1,42741,4227+%0,33
Dolar/Yen108,32108,24+%0,08
Dolar/Frank0,95420,9550−%0,08
Euro/Sterlin0,79840,8006−%0,27
Avustralya Doları/Dolar0,76580,7563+%1,25
Dolar/Kanada Doları1,28761,2989−%0,86
Euro/Frank1,08741,0877−%0,03
Euro/Yen123,44123,28+%0,13
Dolar/Yuan6,46126,4714−%0,16

Nisan 2016 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 12 Nisan 2016 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

12 Nisan 2016 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 12 Nisan 2016 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,8320 TL idi; önceki yayına (11 Nisan 2016) göre değişim +%0,05. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

12 Nisan 2016 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 12 Nisan 2016 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,2274 TL idi; önceki yayına (11 Nisan 2016) göre değişim +%0,11. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

12 Nisan 2016 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 12 Nisan 2016 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,0423 TL idi; önceki yayına (11 Nisan 2016) göre değişim +%0,38. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.