BankAvantajları.com

13 Haziran 2023 döviz kurları

13 Haziran 2023 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 23,6701 TL, 1 euro 25,5471 TL, 1 sterlin 29,7578 TL ve 1 İsviçre frangı 26,1111 TL idi. Önceki yayına (12 Haziran 2023) göre dolar +%0,37, euro +%0,63 değişti.

13 Haziran 2023 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD23,670123,5833+%0,37
EuroEUR25,547125,3874+%0,63
İngiliz SterliniGBP29,757829,6312+%0,43
İsviçre FrangıCHF26,111126,0357+%0,29
Japon YeniJPY0,16960,1692+%0,23
Kanada DolarıCAD17,737317,6829+%0,31
Avustralya DolarıAUD16,045215,9469+%0,62
Danimarka KronuDKK3,42803,4068+%0,62
İsveç KronuSEK2,19482,1851+%0,44
Norveç KronuNOK2,19792,1822+%0,72
Çin YuanıCNY3,31063,3019+%0,27
Hong Kong DolarıHKD3,02153,0106+%0,36
Singapur DolarıSGD17,658917,5606+%0,56
Yeni Zelanda DolarıNZD14,545114,4740+%0,49
Polonya ZlotisiPLN5,70885,7185−%0,17
Çek KorunasıCZK1,07281,0685+%0,40
Macar ForintiHUF0,06880,0690−%0,18
Romen LeyiRON5,14785,1217+%0,51
İzlanda KronasıISK0,17090,1698+%0,63
Güney Afrika RandıZAR1,27051,2704+%0,00
Brezilya RealiBRL4,86904,8312+%0,78
Meksika PesosuMXN1,36871,3649+%0,27
Hindistan RupisiINR0,28750,2861+%0,48
Endonezya RupisiIDR0,0015920,001587+%0,33
İsrail ŞekeliILS6,62946,5724+%0,87
Güney Kore WonuKRW0,018600,01832+%1,51
Malezya RinggitiMYR5,12675,1046+%0,43
Filipin PesosuPHP0,42400,4208+%0,75
Tayland BahtıTHB0,68530,6818+%0,51

13 Haziran 2023 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,07931,0765+%0,26
Sterlin/Dolar1,25721,2564+%0,06
Dolar/Yen139,55139,37+%0,13
Dolar/Frank0,90650,9058+%0,08
Euro/Sterlin0,85850,8568+%0,20
Avustralya Doları/Dolar0,67790,6762+%0,25
Dolar/Kanada Doları1,33451,3337+%0,06
Euro/Frank0,97840,9751+%0,34
Euro/Yen150,62150,03+%0,39
Dolar/Yuan7,14977,1424+%0,10

Haziran 2023 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 13 Haziran 2023 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

13 Haziran 2023 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 13 Haziran 2023 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 23,6701 TL idi; önceki yayına (12 Haziran 2023) göre değişim +%0,37. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

13 Haziran 2023 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 13 Haziran 2023 tarihli referans kuruna göre 1 euro 25,5471 TL idi; önceki yayına (12 Haziran 2023) göre değişim +%0,63. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

13 Haziran 2023 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 13 Haziran 2023 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 29,7578 TL idi; önceki yayına (12 Haziran 2023) göre değişim +%0,43. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.