BankAvantajları.com

13 Temmuz 2020 döviz kurları

13 Temmuz 2020 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 6,8695 TL, 1 euro 7,7824 TL, 1 sterlin 8,6531 TL ve 1 İsviçre frangı 7,2835 TL idi. Önceki yayına (10 Temmuz 2020) göre dolar +%0,06, euro +%0,53 değişti.

13 Temmuz 2020 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD6,86956,8656+%0,06
EuroEUR7,78247,7417+%0,53
İngiliz SterliniGBP8,65318,6432+%0,11
İsviçre FrangıCHF7,28357,2863−%0,04
Japon YeniJPY0,06410,0643−%0,24
Kanada DolarıCAD5,06475,0481+%0,33
Avustralya DolarıAUD4,78984,7650+%0,52
Danimarka KronuDKK1,04531,0394+%0,57
İsveç KronuSEK0,74950,7445+%0,67
Norveç KronuNOK0,72970,7224+%1,01
Çin YuanıCNY0,98130,9806+%0,07
Hong Kong DolarıHKD0,88630,8858+%0,05
Singapur DolarıSGD4,94344,9301+%0,27
Yeni Zelanda DolarıNZD4,51784,5039+%0,31
Polonya ZlotisiPLN1,73881,7303+%0,49
Çek KorunasıCZK0,29200,2900+%0,69
Macar ForintiHUF0,02200,0219+%0,49
Romen LeyiRON1,60651,5986+%0,49
İzlanda KronasıISK0,04880,0487+%0,27
Güney Afrika RandıZAR0,41020,4056+%1,14
Brezilya RealiBRL1,28651,2756+%0,85
Meksika PesosuMXN0,30540,3013+%1,35
Hindistan RupisiINR0,09130,0912+%0,08
Endonezya RupisiIDR0,0004760,000476+%0,12
İsrail ŞekeliILS1,99421,9847+%0,47
Güney Kore WonuKRW0,005720,00571+%0,03
Malezya RinggitiMYR1,61111,6092+%0,12
Filipin PesosuPHP0,13900,1388+%0,16
Tayland BahtıTHB0,21880,2192−%0,17

13 Temmuz 2020 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,13291,1276+%0,47
Sterlin/Dolar1,25961,2589+%0,06
Dolar/Yen107,16106,85+%0,29
Dolar/Frank0,94320,9423+%0,09
Euro/Sterlin0,89940,8957+%0,41
Avustralya Doları/Dolar0,69730,6940+%0,46
Dolar/Kanada Doları1,35631,3601−%0,27
Euro/Frank1,06851,0625+%0,56
Euro/Yen121,40120,48+%0,76
Dolar/Yuan7,00057,0018−%0,02

Temmuz 2020 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 13 Temmuz 2020 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

13 Temmuz 2020 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 13 Temmuz 2020 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 6,8695 TL idi; önceki yayına (10 Temmuz 2020) göre değişim +%0,06. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

13 Temmuz 2020 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 13 Temmuz 2020 tarihli referans kuruna göre 1 euro 7,7824 TL idi; önceki yayına (10 Temmuz 2020) göre değişim +%0,53. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

13 Temmuz 2020 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 13 Temmuz 2020 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 8,6531 TL idi; önceki yayına (10 Temmuz 2020) göre değişim +%0,11. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.