BankAvantajları.com

14 Mart 2025 döviz kurları

14 Mart 2025 Cuma günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 36,6775 TL, 1 euro 39,9381 TL, 1 sterlin 47,4420 TL ve 1 İsviçre frangı 41,4253 TL idi. Önceki yayına (13 Mart 2025) göre dolar +%0,19, euro +%0,74 değişti.

14 Mart 2025 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD36,677536,6075+%0,19
EuroEUR39,938139,6459+%0,74
İngiliz SterliniGBP47,442047,3226+%0,25
İsviçre FrangıCHF41,425341,3883+%0,09
Japon YeniJPY0,24670,2468−%0,03
Kanada DolarıCAD25,452925,4287+%0,10
Avustralya DolarıAUD23,170022,9645+%0,89
Danimarka KronuDKK5,35365,3141+%0,74
İsveç KronuSEK3,61313,5814+%0,88
Norveç KronuNOK3,43703,4185+%0,54
Çin YuanıCNY5,06695,0509+%0,32
Hong Kong DolarıHKD4,71894,7099+%0,19
Singapur DolarıSGD27,475327,3722+%0,38
Yeni Zelanda DolarıNZD21,036720,8170+%1,06
Polonya ZlotisiPLN9,57229,4474+%1,32
Çek KorunasıCZK1,59661,5800+%1,06
Macar ForintiHUF0,10000,0990+%0,94
Romen LeyiRON8,02497,9650+%0,75
İzlanda KronasıISK0,27370,2714+%0,88
Güney Afrika RandıZAR2,01881,9865+%1,63
Brezilya RealiBRL6,37146,2898+%1,30
Meksika PesosuMXN1,83561,8160+%1,08
Hindistan RupisiINR0,42190,4206+%0,32
Endonezya RupisiIDR0,0022420,002227+%0,67
İsrail ŞekeliILS9,979810,0060−%0,26
Güney Kore WonuKRW0,025230,02513+%0,40
Malezya RinggitiMYR8,24868,2486+%0,00
Filipin PesosuPHP0,64030,6370+%0,52
Tayland BahtıTHB1,08951,0813+%0,76

14 Mart 2025 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,08891,0830+%0,54
Sterlin/Dolar1,29351,2927+%0,06
Dolar/Yen148,66148,33+%0,23
Dolar/Frank0,88540,8845+%0,10
Euro/Sterlin0,84180,8378+%0,48
Avustralya Doları/Dolar0,63170,6273+%0,70
Dolar/Kanada Doları1,44101,4396+%0,10
Euro/Frank0,96410,9579+%0,65
Euro/Yen161,88160,64+%0,77
Dolar/Yuan7,23877,2477−%0,12

Mart 2025 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 14 Mart 2025 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

14 Mart 2025 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 14 Mart 2025 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 36,6775 TL idi; önceki yayına (13 Mart 2025) göre değişim +%0,19. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

14 Mart 2025 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 14 Mart 2025 tarihli referans kuruna göre 1 euro 39,9381 TL idi; önceki yayına (13 Mart 2025) göre değişim +%0,74. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

14 Mart 2025 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 14 Mart 2025 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 47,4420 TL idi; önceki yayına (13 Mart 2025) göre değişim +%0,25. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.