BankAvantajları.com

15 Ocak 2018 döviz kurları

15 Ocak 2018 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7828 TL, 1 euro 4,6442 TL, 1 sterlin 5,2157 TL ve 1 İsviçre frangı 3,9361 TL idi. Önceki yayına (12 Ocak 2018) göre dolar +%0,71, euro +%1,88 değişti.

15 Ocak 2018 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,78283,7560+%0,71
EuroEUR4,64424,5587+%1,88
İngiliz SterliniGBP5,21575,1231+%1,81
İsviçre FrangıCHF3,93613,8676+%1,77
Japon YeniJPY0,03420,0338+%1,18
Kanada DolarıCAD3,04283,0003+%1,41
Avustralya DolarıAUD3,00912,9569+%1,76
Danimarka KronuDKK0,62340,6120+%1,86
İsveç KronuSEK0,47230,4635+%1,89
Norveç KronuNOK0,48020,4720+%1,75
Çin YuanıCNY0,58760,5813+%1,07
Hong Kong DolarıHKD0,48350,4801+%0,72
Singapur DolarıSGD2,86272,8310+%1,12
Yeni Zelanda DolarıNZD2,75982,7255+%1,26
Polonya ZlotisiPLN1,11411,0926+%1,96
Çek KorunasıCZK0,18190,1786+%1,84
Macar ForintiHUF0,01500,0148+%1,82
Romen LeyiRON1,00350,9833+%2,06
Güney Afrika RandıZAR0,30750,3029+%1,50
Brezilya RealiBRL1,18361,1701+%1,15
Meksika PesosuMXN0,20090,1965+%2,21
Hindistan RupisiINR0,05960,0591+%0,84
Endonezya RupisiIDR0,0002840,000282+%0,89
İsrail ŞekeliILS1,11271,1046+%0,74
Güney Kore WonuKRW0,003560,00354+%0,61
Malezya RinggitiMYR0,95620,9447+%1,22
Filipin PesosuPHP0,07520,0746+%0,87
Tayland BahtıTHB0,11850,1175+%0,86

15 Ocak 2018 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,22771,2137+%1,15
Sterlin/Dolar1,37881,3640+%1,09
Dolar/Yen110,62111,13−%0,46
Dolar/Frank0,96110,9712−%1,04
Euro/Sterlin0,89040,8898+%0,07
Avustralya Doları/Dolar0,79550,7872+%1,04
Dolar/Kanada Doları1,24321,2519−%0,69
Euro/Frank1,17991,1787+%0,10
Euro/Yen135,81134,88+%0,69
Dolar/Yuan6,43816,4610−%0,35

Ocak 2018 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 15 Ocak 2018 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

15 Ocak 2018 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 15 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7828 TL idi; önceki yayına (12 Ocak 2018) göre değişim +%0,71. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

15 Ocak 2018 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 15 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,6442 TL idi; önceki yayına (12 Ocak 2018) göre değişim +%1,88. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

15 Ocak 2018 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 15 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 5,2157 TL idi; önceki yayına (12 Ocak 2018) göre değişim +%1,81. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.