BankAvantajları.com

17 Ocak 2017 döviz kurları

17 Ocak 2017 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7963 TL, 1 euro 4,0560 TL, 1 sterlin 4,6733 TL ve 1 İsviçre frangı 3,7864 TL idi. Önceki yayına (16 Ocak 2017) göre dolar +%0,41, euro +%1,26 değişti.

17 Ocak 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,79633,7810+%0,41
EuroEUR4,05604,0056+%1,26
İngiliz SterliniGBP4,67334,5618+%2,45
İsviçre FrangıCHF3,78643,7404+%1,23
Japon YeniJPY0,03350,0331+%1,10
Kanada DolarıCAD2,90692,8761+%1,07
Avustralya DolarıAUD2,86402,8264+%1,33
Danimarka KronuDKK0,54540,5387+%1,25
İsveç KronuSEK0,42680,4224+%1,04
Norveç KronuNOK0,44890,4423+%1,48
Çin YuanıCNY0,55380,5479+%1,08
Hong Kong DolarıHKD0,48950,4875+%0,40
Singapur DolarıSGD2,67412,6450+%1,10
Yeni Zelanda DolarıNZD2,72642,6854+%1,52
Polonya ZlotisiPLN0,92830,9160+%1,34
Çek KorunasıCZK0,15010,1482+%1,26
Macar ForintiHUF0,01320,0130+%1,12
Romen LeyiRON0,90110,8897+%1,29
Güney Afrika RandıZAR0,28170,2778+%1,43
Brezilya RealiBRL1,18231,1736+%0,74
Meksika PesosuMXN0,17590,1751+%0,48
Hindistan RupisiINR0,05580,0555+%0,61
Endonezya RupisiIDR0,0002850,000283+%0,69
İsrail ŞekeliILS0,99380,9878+%0,61
Güney Kore WonuKRW0,003250,00320+%1,65
Malezya RinggitiMYR0,85070,8466+%0,49
Filipin PesosuPHP0,07620,0757+%0,67
Tayland BahtıTHB0,10750,1067+%0,70

17 Ocak 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,06841,0594+%0,85
Sterlin/Dolar1,23101,2065+%2,03
Dolar/Yen113,35114,13−%0,69
Dolar/Frank1,00261,0109−%0,81
Euro/Sterlin0,86790,8781−%1,16
Avustralya Doları/Dolar0,75440,7475+%0,92
Dolar/Kanada Doları1,30601,3146−%0,66
Euro/Frank1,07121,0709+%0,03
Euro/Yen121,10120,91+%0,16
Dolar/Yuan6,85466,9008−%0,67

Ocak 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 17 Ocak 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

17 Ocak 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 17 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7963 TL idi; önceki yayına (16 Ocak 2017) göre değişim +%0,41. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

17 Ocak 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 17 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,0560 TL idi; önceki yayına (16 Ocak 2017) göre değişim +%1,26. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

17 Ocak 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 17 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,6733 TL idi; önceki yayına (16 Ocak 2017) göre değişim +%2,45. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.