BankAvantajları.com

18 Ekim 2016 döviz kurları

18 Ekim 2016 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,1000 TL, 1 euro 3,4078 TL, 1 sterlin 3,8048 TL ve 1 İsviçre frangı 3,1304 TL idi. Önceki yayına (17 Ekim 2016) göre dolar +%0,19, euro +%0,18 değişti.

18 Ekim 2016 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,10003,0941+%0,19
EuroEUR3,40783,4017+%0,18
İngiliz SterliniGBP3,80483,7594+%1,21
İsviçre FrangıCHF3,13043,1289+%0,05
Japon YeniJPY0,02980,0297+%0,26
Kanada DolarıCAD2,36952,3569+%0,53
Avustralya DolarıAUD2,37782,3564+%0,91
Danimarka KronuDKK0,45800,4572+%0,17
İsveç KronuSEK0,35120,3506+%0,18
Norveç KronuNOK0,38050,3766+%1,02
Çin YuanıCNY0,46010,4592+%0,20
Hong Kong DolarıHKD0,39950,3988+%0,19
Singapur DolarıSGD2,23582,2277+%0,36
Yeni Zelanda DolarıNZD2,23022,2042+%1,18
Polonya ZlotisiPLN0,78910,7860+%0,40
Çek KorunasıCZK0,12610,1259+%0,19
Macar ForintiHUF0,01110,0111+%0,18
Romen LeyiRON0,75540,7548+%0,08
Güney Afrika RandıZAR0,22070,2173+%1,55
Brezilya RealiBRL0,97160,9678+%0,39
Meksika PesosuMXN0,16570,1634+%1,39
Hindistan RupisiINR0,04650,0463+%0,35
Endonezya RupisiIDR0,0002380,000237+%0,40
İsrail ŞekeliILS0,80980,8089+%0,11
Güney Kore WonuKRW0,002750,00271+%1,39
Malezya RinggitiMYR0,73940,7336+%0,79
Filipin PesosuPHP0,06440,0638+%0,98
Tayland BahtıTHB0,08840,0877+%0,79

18 Ekim 2016 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,09931,0994−%0,01
Sterlin/Dolar1,22741,2150+%1,02
Dolar/Yen104,04104,11−%0,07
Dolar/Frank0,99030,9889+%0,14
Euro/Sterlin0,89570,9049−%1,02
Avustralya Doları/Dolar0,76700,7616+%0,72
Dolar/Kanada Doları1,30831,3128−%0,34
Euro/Frank1,08861,0872+%0,13
Euro/Yen114,37114,46−%0,08
Dolar/Yuan6,73706,7378−%0,01

Ekim 2016 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 18 Ekim 2016 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

18 Ekim 2016 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 18 Ekim 2016 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,1000 TL idi; önceki yayına (17 Ekim 2016) göre değişim +%0,19. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

18 Ekim 2016 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 18 Ekim 2016 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,4078 TL idi; önceki yayına (17 Ekim 2016) göre değişim +%0,18. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

18 Ekim 2016 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 18 Ekim 2016 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,8048 TL idi; önceki yayına (17 Ekim 2016) göre değişim +%1,21. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.