BankAvantajları.com

18 Nisan 2017 döviz kurları

18 Nisan 2017 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,6906 TL, 1 euro 3,9423 TL, 1 sterlin 4,6724 TL ve 1 İsviçre frangı 3,6892 TL idi. Önceki yayına (13 Nisan 2017) göre dolar +%0,62, euro +%1,11 değişti.

18 Nisan 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,69063,6680+%0,62
EuroEUR3,94233,8991+%1,11
İngiliz SterliniGBP4,67244,6000+%1,57
İsviçre FrangıCHF3,68923,6488+%1,11
Japon YeniJPY0,03390,0336+%0,89
Kanada DolarıCAD2,76212,7714−%0,34
Avustralya DolarıAUD2,78512,7797+%0,19
Danimarka KronuDKK0,53000,5242+%1,10
İsveç KronuSEK0,41110,4069+%1,02
Norveç KronuNOK0,43280,4283+%1,04
Çin YuanıCNY0,53620,5325+%0,70
Hong Kong DolarıHKD0,47470,4717+%0,64
Singapur DolarıSGD2,63932,6265+%0,49
Yeni Zelanda DolarıNZD2,59602,5689+%1,05
Polonya ZlotisiPLN0,93060,9185+%1,32
Çek KorunasıCZK0,14730,1460+%0,90
Macar ForintiHUF0,01260,0125+%1,10
Romen LeyiRON0,87260,8628+%1,13
Güney Afrika RandıZAR0,27570,2711+%1,68
Brezilya RealiBRL1,18771,1717+%1,36
Meksika PesosuMXN0,19880,1973+%0,80
Hindistan RupisiINR0,05710,0569+%0,35
Endonezya RupisiIDR0,0002780,000277+%0,31
İsrail ŞekeliILS1,00691,0039+%0,30
Güney Kore WonuKRW0,003230,00324−%0,39
Malezya RinggitiMYR0,83680,8313+%0,66
Filipin PesosuPHP0,07430,0741+%0,19
Tayland BahtıTHB0,10740,1068+%0,58

18 Nisan 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,06821,0630+%0,49
Sterlin/Dolar1,26601,2541+%0,95
Dolar/Yen108,84109,13−%0,27
Dolar/Frank1,00041,0053−%0,49
Euro/Sterlin0,84380,8476−%0,46
Avustralya Doları/Dolar0,75460,7578−%0,42
Dolar/Kanada Doları1,33621,3235+%0,96
Euro/Frank1,06861,0686%0,00
Euro/Yen116,26116,01+%0,22
Dolar/Yuan6,88306,8887−%0,08

Nisan 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 18 Nisan 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

18 Nisan 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 18 Nisan 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,6906 TL idi; önceki yayına (13 Nisan 2017) göre değişim +%0,62. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

18 Nisan 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 18 Nisan 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,9423 TL idi; önceki yayına (13 Nisan 2017) göre değişim +%1,11. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

18 Nisan 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 18 Nisan 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,6724 TL idi; önceki yayına (13 Nisan 2017) göre değişim +%1,57. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.