BankAvantajları.com

19 Ocak 2015 döviz kurları

19 Ocak 2015 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,3394 TL, 1 euro 2,7149 TL, 1 sterlin 3,5424 TL ve 1 İsviçre frangı 2,6827 TL idi. Önceki yayına (16 Ocak 2015) göre dolar +%0,82, euro +%0,97 değişti.

19 Ocak 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,33942,3203+%0,82
EuroEUR2,71492,6888+%0,97
İngiliz SterliniGBP3,54243,5208+%0,61
İsviçre FrangıCHF2,68272,6548+%1,05
Japon YeniJPY0,01990,0199+%0,07
Kanada DolarıCAD1,95231,9280+%1,26
Avustralya DolarıAUD1,92081,9052+%0,82
Danimarka KronuDKK0,36520,3617+%0,97
İsveç KronuSEK0,28860,2858+%0,98
Norveç KronuNOK0,30740,3056+%0,58
Çin YuanıCNY0,37610,3738+%0,60
Hong Kong DolarıHKD0,30180,2993+%0,82
Singapur DolarıSGD1,75691,7502+%0,38
Yeni Zelanda DolarıNZD1,82041,8081+%0,68
Polonya ZlotisiPLN0,62900,6227+%1,01
Çek KorunasıCZK0,09740,0967+%0,66
Macar ForintiHUF0,00850,0084+%1,49
Romen LeyiRON0,60290,5964+%1,10
Güney Afrika RandıZAR0,20080,2006+%0,09
Brezilya RealiBRL0,89000,8857+%0,49
Meksika PesosuMXN0,16010,1584+%1,09
Hindistan RupisiINR0,03790,0375+%1,07
Endonezya RupisiIDR0,0001850,000184+%0,55
İsrail ŞekeliILS0,59530,5920+%0,56
Güney Kore WonuKRW0,002170,00215+%0,78
Malezya RinggitiMYR0,65500,6521+%0,45
Filipin PesosuPHP0,05250,0520+%0,89
Tayland BahtıTHB0,07180,0711+%0,91

19 Ocak 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,16051,1588+%0,15
Sterlin/Dolar1,51421,5173−%0,21
Dolar/Yen117,42116,55+%0,75
Dolar/Frank0,87200,8740−%0,23
Euro/Sterlin0,76640,7637+%0,35
Avustralya Doları/Dolar0,82110,8211−%0,00
Dolar/Kanada Doları1,19831,2035−%0,43
Euro/Frank1,01201,0128−%0,08
Euro/Yen136,27135,06+%0,90
Dolar/Yuan6,22046,2069+%0,22

Ocak 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 19 Ocak 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

19 Ocak 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 19 Ocak 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,3394 TL idi; önceki yayına (16 Ocak 2015) göre değişim +%0,82. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

19 Ocak 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 19 Ocak 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,7149 TL idi; önceki yayına (16 Ocak 2015) göre değişim +%0,97. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

19 Ocak 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 19 Ocak 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,5424 TL idi; önceki yayına (16 Ocak 2015) göre değişim +%0,61. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.