BankAvantajları.com

19 Ocak 2018 döviz kurları

19 Ocak 2018 Cuma günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7990 TL, 1 euro 4,6557 TL, 1 sterlin 5,2687 TL ve 1 İsviçre frangı 3,9596 TL idi. Önceki yayına (18 Ocak 2018) göre dolar +%0,23, euro +%0,39 değişti.

19 Ocak 2018 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,79903,7903+%0,23
EuroEUR4,65574,6374+%0,39
İngiliz SterliniGBP5,26875,2573+%0,22
İsviçre FrangıCHF3,95963,9474+%0,31
Japon YeniJPY0,03430,0341+%0,79
Kanada DolarıCAD3,05373,0451+%0,28
Avustralya DolarıAUD3,04253,0288+%0,45
Danimarka KronuDKK0,62530,6227+%0,42
İsveç KronuSEK0,47350,4717+%0,37
Norveç KronuNOK0,48370,4830+%0,15
Çin YuanıCNY0,59320,5901+%0,52
Hong Kong DolarıHKD0,48590,4848+%0,22
Singapur DolarıSGD2,87782,8670+%0,38
Yeni Zelanda DolarıNZD2,76612,7671−%0,03
Polonya ZlotisiPLN1,11601,1130+%0,27
Çek KorunasıCZK0,18310,1828+%0,13
Macar ForintiHUF0,01510,0150+%0,17
Romen LeyiRON0,99920,9977+%0,15
Güney Afrika RandıZAR0,31130,3091+%0,72
Brezilya RealiBRL1,18431,1794+%0,42
Meksika PesosuMXN0,20410,2032+%0,40
Hindistan RupisiINR0,05950,0594+%0,24
Endonezya RupisiIDR0,0002850,000284+%0,45
İsrail ŞekeliILS1,11281,1055+%0,67
Güney Kore WonuKRW0,003560,00355+%0,37
Malezya RinggitiMYR0,96470,9582+%0,68
Filipin PesosuPHP0,07490,0747+%0,28
Tayland BahtıTHB0,11920,1187+%0,36

19 Ocak 2018 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,22551,2235+%0,16
Sterlin/Dolar1,38691,3871−%0,01
Dolar/Yen110,60111,21−%0,55
Dolar/Frank0,95940,9602−%0,08
Euro/Sterlin0,88370,8821+%0,18
Avustralya Doları/Dolar0,80090,7991+%0,22
Dolar/Kanada Doları1,24411,2447−%0,05
Euro/Frank1,17581,1748+%0,09
Euro/Yen135,54136,07−%0,39
Dolar/Yuan6,40406,4227−%0,29

Ocak 2018 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 19 Ocak 2018 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

19 Ocak 2018 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 19 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7990 TL idi; önceki yayına (18 Ocak 2018) göre değişim +%0,23. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

19 Ocak 2018 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 19 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,6557 TL idi; önceki yayına (18 Ocak 2018) göre değişim +%0,39. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

19 Ocak 2018 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 19 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 5,2687 TL idi; önceki yayına (18 Ocak 2018) göre değişim +%0,22. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.