BankAvantajları.com

19 Ocak 2024 döviz kurları

19 Ocak 2024 Cuma günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 30,1925 TL, 1 euro 32,8706 TL, 1 sterlin 38,2996 TL ve 1 İsviçre frangı 34,7506 TL idi. Önceki yayına (18 Ocak 2024) göre dolar +%0,15, euro +%0,26 değişti.

19 Ocak 2024 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD30,192530,1480+%0,15
EuroEUR32,870632,7860+%0,26
İngiliz SterliniGBP38,299638,2241+%0,20
İsviçre FrangıCHF34,750634,7604−%0,03
Japon YeniJPY0,20390,2038+%0,08
Kanada DolarıCAD22,428122,3323+%0,43
Avustralya DolarıAUD19,921619,7756+%0,74
Danimarka KronuDKK4,40774,3966+%0,25
İsveç KronuSEK2,88852,8851+%0,12
Norveç KronuNOK2,88092,8644+%0,57
Çin YuanıCNY4,19854,1909+%0,18
Hong Kong DolarıHKD3,86133,8544+%0,18
Singapur DolarıSGD22,515722,4270+%0,40
Yeni Zelanda DolarıNZD18,468718,4170+%0,28
Polonya ZlotisiPLN7,53607,4531+%1,11
Çek KorunasıCZK1,32471,3255−%0,06
Macar ForintiHUF0,08620,0858+%0,38
Romen LeyiRON6,60376,5872+%0,25
İzlanda KronasıISK0,22080,2193+%0,66
Güney Afrika RandıZAR1,58881,5918−%0,19
Brezilya RealiBRL6,15056,1224+%0,46
Meksika PesosuMXN1,76261,7546+%0,45
Hindistan RupisiINR0,36340,3626+%0,24
Endonezya RupisiIDR0,0019340,001931+%0,16
İsrail ŞekeliILS8,07218,0021+%0,88
Güney Kore WonuKRW0,022640,02252+%0,52
Malezya RinggitiMYR6,40026,3900+%0,16
Filipin PesosuPHP0,53930,5399−%0,12
Tayland BahtıTHB0,85150,8470+%0,53

19 Ocak 2024 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,08871,0875+%0,11
Sterlin/Dolar1,26851,2679+%0,05
Dolar/Yen148,04147,94+%0,06
Dolar/Frank0,86880,8673+%0,18
Euro/Sterlin0,85830,8577+%0,06
Avustralya Doları/Dolar0,65980,6560+%0,59
Dolar/Kanada Doları1,34621,3500−%0,28
Euro/Frank0,94590,9432+%0,29
Euro/Yen161,17160,89+%0,17
Dolar/Yuan7,19127,1937−%0,03

Ocak 2024 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 19 Ocak 2024 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

19 Ocak 2024 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 19 Ocak 2024 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 30,1925 TL idi; önceki yayına (18 Ocak 2024) göre değişim +%0,15. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

19 Ocak 2024 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 19 Ocak 2024 tarihli referans kuruna göre 1 euro 32,8706 TL idi; önceki yayına (18 Ocak 2024) göre değişim +%0,26. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

19 Ocak 2024 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 19 Ocak 2024 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 38,2996 TL idi; önceki yayına (18 Ocak 2024) göre değişim +%0,20. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.