BankAvantajları.com

20 Haziran 2022 döviz kurları

20 Haziran 2022 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 17,3280 TL, 1 euro 18,2239 TL, 1 sterlin 21,2529 TL ve 1 İsviçre frangı 17,9334 TL idi. Önceki yayına (17 Haziran 2022) göre dolar +%0,11, euro +%0,41 değişti.

20 Haziran 2022 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD17,328017,3083+%0,11
EuroEUR18,223918,1495+%0,41
İngiliz SterliniGBP21,252921,2275+%0,12
İsviçre FrangıCHF17,933417,9609−%0,15
Japon YeniJPY0,12840,1285−%0,11
Kanada DolarıCAD13,339113,3149+%0,18
Avustralya DolarıAUD12,100112,0683+%0,26
Danimarka KronuDKK2,44992,4400+%0,41
İsveç KronuSEK1,71321,7002+%0,76
Norveç KronuNOK1,75091,7364+%0,83
Çin YuanıCNY2,59062,5814+%0,36
Hong Kong DolarıHKD2,20742,2049+%0,11
Singapur DolarıSGD12,491512,4765+%0,12
Yeni Zelanda DolarıNZD11,012110,9328+%0,73
Polonya ZlotisiPLN3,91743,8613+%1,45
Çek KorunasıCZK0,73700,7336+%0,47
Macar ForintiHUF0,04580,0453+%1,09
Romen LeyiRON3,68513,6689+%0,44
İzlanda KronasıISK0,13270,1318+%0,70
Güney Afrika RandıZAR1,08091,0859−%0,47
Brezilya RealiBRL3,36753,3720−%0,13
Meksika PesosuMXN0,85550,8462+%1,10
Hindistan RupisiINR0,22230,2217+%0,26
Endonezya RupisiIDR0,0011690,001168+%0,07
İsrail ŞekeliILS5,00795,0259−%0,36
Güney Kore WonuKRW0,013420,01338+%0,32
Malezya RinggitiMYR3,93683,9320+%0,12
Filipin PesosuPHP0,32040,3220−%0,47
Tayland BahtıTHB0,49050,4909−%0,08

20 Haziran 2022 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,05171,0486+%0,30
Sterlin/Dolar1,22651,2264+%0,01
Dolar/Yen134,96134,67+%0,22
Dolar/Frank0,96620,9637+%0,27
Euro/Sterlin0,85750,8550+%0,29
Avustralya Doları/Dolar0,69830,6973+%0,15
Dolar/Kanada Doları1,29901,2999−%0,07
Euro/Frank1,01621,0105+%0,56
Euro/Yen141,94141,21+%0,52
Dolar/Yuan6,68886,7049−%0,24

Haziran 2022 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 20 Haziran 2022 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

20 Haziran 2022 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 20 Haziran 2022 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 17,3280 TL idi; önceki yayına (17 Haziran 2022) göre değişim +%0,11. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Haziran 2022 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 20 Haziran 2022 tarihli referans kuruna göre 1 euro 18,2239 TL idi; önceki yayına (17 Haziran 2022) göre değişim +%0,41. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Haziran 2022 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 20 Haziran 2022 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 21,2529 TL idi; önceki yayına (17 Haziran 2022) göre değişim +%0,12. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.