BankAvantajları.com

20 Ocak 2025 döviz kurları

20 Ocak 2025 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 35,5889 TL, 1 euro 36,7135 TL, 1 sterlin 43,4027 TL ve 1 İsviçre frangı 38,9368 TL idi. Önceki yayına (17 Ocak 2025) göre dolar +%0,06, euro +%0,24 değişti.

20 Ocak 2025 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD35,588935,5672+%0,06
EuroEUR36,713536,6271+%0,24
İngiliz SterliniGBP43,402743,3698+%0,08
İsviçre FrangıCHF38,936838,9899−%0,14
Japon YeniJPY0,22750,2286−%0,47
Kanada DolarıCAD24,600324,6415−%0,17
Avustralya DolarıAUD22,080722,0035+%0,35
Danimarka KronuDKK4,92074,9093+%0,23
İsveç KronuSEK3,19403,1833+%0,34
Norveç KronuNOK3,12023,1148+%0,17
Çin YuanıCNY4,86724,8529+%0,29
Hong Kong DolarıHKD4,57204,5673+%0,10
Singapur DolarıSGD26,080526,0080+%0,28
Yeni Zelanda DolarıNZD19,945419,8682+%0,39
Polonya ZlotisiPLN8,62478,6009+%0,28
Çek KorunasıCZK1,45641,4497+%0,46
Macar ForintiHUF0,08890,0888+%0,11
Romen LeyiRON7,37687,3600+%0,23
İzlanda KronasıISK0,25230,2524−%0,04
Güney Afrika RandıZAR1,89851,8949+%0,19
Brezilya RealiBRL5,85655,8586−%0,04
Meksika PesosuMXN1,70521,7100−%0,28
Hindistan RupisiINR0,41120,4106+%0,15
Endonezya RupisiIDR0,0021710,002169+%0,11
İsrail ŞekeliILS9,92429,9070+%0,17
Güney Kore WonuKRW0,024520,02438+%0,56
Malezya RinggitiMYR7,92097,8933+%0,35
Filipin PesosuPHP0,60850,6070+%0,24
Tayland BahtıTHB1,03901,0320+%0,68

20 Ocak 2025 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,03161,0298+%0,17
Sterlin/Dolar1,21961,2194+%0,01
Dolar/Yen156,42155,59+%0,53
Dolar/Frank0,91400,9122+%0,20
Euro/Sterlin0,84590,8445+%0,16
Avustralya Doları/Dolar0,62040,6186+%0,29
Dolar/Kanada Doları1,44671,4434+%0,23
Euro/Frank0,94290,9394+%0,37
Euro/Yen161,36160,23+%0,71
Dolar/Yuan7,31207,3290−%0,23

Ocak 2025 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 20 Ocak 2025 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

20 Ocak 2025 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 20 Ocak 2025 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 35,5889 TL idi; önceki yayına (17 Ocak 2025) göre değişim +%0,06. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Ocak 2025 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 20 Ocak 2025 tarihli referans kuruna göre 1 euro 36,7135 TL idi; önceki yayına (17 Ocak 2025) göre değişim +%0,24. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Ocak 2025 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 20 Ocak 2025 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 43,4027 TL idi; önceki yayına (17 Ocak 2025) göre değişim +%0,08. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.