BankAvantajları.com

20 Temmuz 2015 döviz kurları

20 Temmuz 2015 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,6897 TL, 1 euro 2,9189 TL, 1 sterlin 4,1872 TL ve 1 İsviçre frangı 2,7951 TL idi. Önceki yayına (17 Temmuz 2015) göre dolar +%1,48, euro +%1,13 değişti.

20 Temmuz 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,68972,6506+%1,48
EuroEUR2,91892,8862+%1,13
İngiliz SterliniGBP4,18724,1332+%1,31
İsviçre FrangıCHF2,79512,7669+%1,02
Japon YeniJPY0,02160,0214+%1,27
Kanada DolarıCAD2,07152,0423+%1,43
Avustralya DolarıAUD1,98521,9618+%1,19
Danimarka KronuDKK0,39120,3868+%1,14
İsveç KronuSEK0,31240,3089+%1,12
Norveç KronuNOK0,32810,3250+%0,96
Çin YuanıCNY0,43320,4269+%1,49
Hong Kong DolarıHKD0,34700,3420+%1,47
Singapur DolarıSGD1,95971,9410+%0,96
Yeni Zelanda DolarıNZD1,77051,7367+%1,95
Polonya ZlotisiPLN0,70890,7030+%0,84
Çek KorunasıCZK0,10780,1067+%1,07
Macar ForintiHUF0,00940,0093+%1,00
Romen LeyiRON0,66110,6531+%1,23
Güney Afrika RandıZAR0,21670,2151+%0,76
Brezilya RealiBRL0,84200,8377+%0,52
Meksika PesosuMXN0,16910,1677+%0,85
Hindistan RupisiINR0,04230,0418+%1,19
Endonezya RupisiIDR0,0002000,000199+%0,91
İsrail ŞekeliILS0,70280,6979+%0,71
Güney Kore WonuKRW0,002330,00231+%0,69
Malezya RinggitiMYR0,70590,6981+%1,12
Filipin PesosuPHP0,05940,0586+%1,20
Tayland BahtıTHB0,07810,0776+%0,66

20 Temmuz 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,08521,0889−%0,34
Sterlin/Dolar1,55671,5594−%0,17
Dolar/Yen124,24123,99+%0,21
Dolar/Frank0,96230,9579+%0,46
Euro/Sterlin0,69710,6983−%0,17
Avustralya Doları/Dolar0,73810,7401−%0,28
Dolar/Kanada Doları1,29851,2978+%0,05
Euro/Frank1,04431,0431+%0,12
Euro/Yen134,83135,01−%0,13
Dolar/Yuan6,20886,2095−%0,01

Temmuz 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 20 Temmuz 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

20 Temmuz 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 20 Temmuz 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,6897 TL idi; önceki yayına (17 Temmuz 2015) göre değişim +%1,48. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Temmuz 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 20 Temmuz 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,9189 TL idi; önceki yayına (17 Temmuz 2015) göre değişim +%1,13. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Temmuz 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 20 Temmuz 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,1872 TL idi; önceki yayına (17 Temmuz 2015) göre değişim +%1,31. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.