BankAvantajları.com

20 Temmuz 2017 döviz kurları

20 Temmuz 2017 Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,5396 TL, 1 euro 4,0652 TL, 1 sterlin 4,5822 TL ve 1 İsviçre frangı 3,6826 TL idi. Önceki yayına (19 Temmuz 2017) göre dolar +%0,61, euro +%0,19 değişti.

20 Temmuz 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,53963,5183+%0,61
EuroEUR4,06524,0576+%0,19
İngiliz SterliniGBP4,58224,5856−%0,08
İsviçre FrangıCHF3,68263,6907−%0,22
Japon YeniJPY0,03150,0314+%0,27
Kanada DolarıCAD2,80612,7906+%0,55
Avustralya DolarıAUD2,80172,7922+%0,34
Danimarka KronuDKK0,54660,5456+%0,19
İsveç KronuSEK0,42490,4244+%0,10
Norveç KronuNOK0,43710,4362+%0,21
Çin YuanıCNY0,52280,5209+%0,35
Hong Kong DolarıHKD0,45320,4505+%0,59
Singapur DolarıSGD2,58302,5725+%0,41
Yeni Zelanda DolarıNZD2,60072,5944+%0,24
Polonya ZlotisiPLN0,96560,9632+%0,25
Çek KorunasıCZK0,15610,1559+%0,17
Macar ForintiHUF0,01330,0132+%0,40
Romen LeyiRON0,89040,8885+%0,22
Güney Afrika RandıZAR0,27280,2725+%0,10
Brezilya RealiBRL1,12401,1137+%0,92
Meksika PesosuMXN0,20120,2011+%0,05
Hindistan RupisiINR0,05490,0547+%0,38
Endonezya RupisiIDR0,0002650,000264+%0,48
İsrail ŞekeliILS0,99070,9830+%0,79
Güney Kore WonuKRW0,003150,00314+%0,40
Malezya RinggitiMYR0,82480,8208+%0,49
Filipin PesosuPHP0,06960,0692+%0,54
Tayland BahtıTHB0,10520,1047+%0,44

20 Temmuz 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,14851,1533−%0,42
Sterlin/Dolar1,29461,3034−%0,68
Dolar/Yen112,25111,88+%0,33
Dolar/Frank0,96120,9533+%0,83
Euro/Sterlin0,88720,8849+%0,26
Avustralya Doları/Dolar0,79150,7936−%0,27
Dolar/Kanada Doları1,26141,2607+%0,05
Euro/Frank1,10391,0994+%0,41
Euro/Yen128,92129,03−%0,09
Dolar/Yuan6,77066,7536+%0,25

Temmuz 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 20 Temmuz 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

20 Temmuz 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 20 Temmuz 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,5396 TL idi; önceki yayına (19 Temmuz 2017) göre değişim +%0,61. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Temmuz 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 20 Temmuz 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,0652 TL idi; önceki yayına (19 Temmuz 2017) göre değişim +%0,19. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Temmuz 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 20 Temmuz 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,5822 TL idi; önceki yayına (19 Temmuz 2017) göre değişim −%0,08. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.