BankAvantajları.com

22 Nisan 2015 döviz kurları

22 Nisan 2015 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,7129 TL, 1 euro 2,9145 TL, 1 sterlin 4,0882 TL ve 1 İsviçre frangı 2,8233 TL idi. Önceki yayına (21 Nisan 2015) göre dolar +%0,95, euro +%1,36 değişti.

22 Nisan 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,71292,6874+%0,95
EuroEUR2,91452,8755+%1,36
İngiliz SterliniGBP4,08824,0010+%2,18
İsviçre FrangıCHF2,82332,8048+%0,66
Japon YeniJPY0,02270,0225+%0,80
Kanada DolarıCAD2,21602,1976+%0,84
Avustralya DolarıAUD2,11262,0805+%1,54
Danimarka KronuDKK0,39060,3854+%1,34
İsveç KronuSEK0,31340,3096+%1,22
Norveç KronuNOK0,34520,3413+%1,14
Çin YuanıCNY0,43800,4333+%1,07
Hong Kong DolarıHKD0,35010,3468+%0,95
Singapur DolarıSGD2,01611,9909+%1,27
Yeni Zelanda DolarıNZD2,09342,0711+%1,08
Polonya ZlotisiPLN0,72820,7246+%0,50
Çek KorunasıCZK0,10610,1049+%1,17
Macar ForintiHUF0,00970,0097+%0,39
Romen LeyiRON0,65820,6480+%1,58
Güney Afrika RandıZAR0,22360,2219+%0,75
Brezilya RealiBRL0,89780,8869+%1,24
Meksika PesosuMXN0,17590,1742+%0,94
Hindistan RupisiINR0,04310,0427+%0,89
Endonezya RupisiIDR0,0002110,000207+%1,50
İsrail ŞekeliILS0,69010,6814+%1,27
Güney Kore WonuKRW0,002520,00248+%1,44
Malezya RinggitiMYR0,75470,7400+%1,99
Filipin PesosuPHP0,06140,0608+%1,08
Tayland BahtıTHB0,08380,0830+%0,97

22 Nisan 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,07431,0700+%0,40
Sterlin/Dolar1,50691,4888+%1,22
Dolar/Yen119,57119,39+%0,15
Dolar/Frank0,96090,9581+%0,29
Euro/Sterlin0,71290,7187−%0,81
Avustralya Doları/Dolar0,77870,7742+%0,58
Dolar/Kanada Doları1,22421,2229+%0,11
Euro/Frank1,03231,0252+%0,69
Euro/Yen128,45127,75+%0,55
Dolar/Yuan6,19416,2017−%0,12

Nisan 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 22 Nisan 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

22 Nisan 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 22 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,7129 TL idi; önceki yayına (21 Nisan 2015) göre değişim +%0,95. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

22 Nisan 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 22 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,9145 TL idi; önceki yayına (21 Nisan 2015) göre değişim +%1,36. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

22 Nisan 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 22 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,0882 TL idi; önceki yayına (21 Nisan 2015) göre değişim +%2,18. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.