BankAvantajları.com

22 Temmuz 2015 döviz kurları

22 Temmuz 2015 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,7206 TL, 1 euro 2,9660 TL, 1 sterlin 4,2481 TL ve 1 İsviçre frangı 2,8296 TL idi. Önceki yayına (21 Temmuz 2015) göre dolar +%1,17, euro +%1,50 değişti.

22 Temmuz 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,72062,6891+%1,17
EuroEUR2,96602,9222+%1,50
İngiliz SterliniGBP4,24814,1823+%1,57
İsviçre FrangıCHF2,82962,7990+%1,09
Japon YeniJPY0,02200,0216+%1,64
Kanada DolarıCAD2,09362,0698+%1,15
Avustralya DolarıAUD2,00881,9817+%1,37
Danimarka KronuDKK0,39750,3916+%1,50
İsveç KronuSEK0,31610,3119+%1,33
Norveç KronuNOK0,33330,3277+%1,70
Çin YuanıCNY0,43810,4331+%1,18
Hong Kong DolarıHKD0,35100,3469+%1,18
Singapur DolarıSGD1,99211,9690+%1,17
Yeni Zelanda DolarıNZD1,79081,7753+%0,87
Polonya ZlotisiPLN0,71980,7103+%1,33
Çek KorunasıCZK0,10960,1079+%1,51
Macar ForintiHUF0,00960,0095+%1,72
Romen LeyiRON0,67110,6615+%1,45
Güney Afrika RandıZAR0,21980,2169+%1,33
Brezilya RealiBRL0,85190,8426+%1,10
Meksika PesosuMXN0,16930,1683+%0,60
Hindistan RupisiINR0,04270,0423+%1,12
Endonezya RupisiIDR0,0002030,000201+%0,90
İsrail ŞekeliILS0,71280,7060+%0,97
Güney Kore WonuKRW0,002360,00233+%1,13
Malezya RinggitiMYR0,71710,7074+%1,38
Filipin PesosuPHP0,06020,0595+%1,21
Tayland BahtıTHB0,07850,0780+%0,62

22 Temmuz 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,09021,0867+%0,32
Sterlin/Dolar1,56141,5553+%0,39
Dolar/Yen123,81124,39−%0,46
Dolar/Frank0,96150,9607+%0,08
Euro/Sterlin0,69820,6987−%0,07
Avustralya Doları/Dolar0,73840,7369+%0,19
Dolar/Kanada Doları1,29951,2992+%0,02
Euro/Frank1,04821,0440+%0,40
Euro/Yen134,98135,17−%0,14
Dolar/Yuan6,20946,2095−%0,00

Temmuz 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 22 Temmuz 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

22 Temmuz 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 22 Temmuz 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,7206 TL idi; önceki yayına (21 Temmuz 2015) göre değişim +%1,17. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

22 Temmuz 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 22 Temmuz 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,9660 TL idi; önceki yayına (21 Temmuz 2015) göre değişim +%1,50. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

22 Temmuz 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 22 Temmuz 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,2481 TL idi; önceki yayına (21 Temmuz 2015) göre değişim +%1,57. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.