BankAvantajları.com

23 Ekim 2017 döviz kurları

23 Ekim 2017 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,6956 TL, 1 euro 4,3386 TL, 1 sterlin 4,8699 TL ve 1 İsviçre frangı 3,7463 TL idi. Önceki yayına (20 Ekim 2017) göre dolar +%0,89, euro +%0,22 değişti.

23 Ekim 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,69563,6630+%0,89
EuroEUR4,33864,3289+%0,22
İngiliz SterliniGBP4,86994,8301+%0,82
İsviçre FrangıCHF3,74633,7328+%0,36
Japon YeniJPY0,03250,0324+%0,34
Kanada DolarıCAD2,92462,9319−%0,25
Avustralya DolarıAUD2,88892,8754+%0,47
Danimarka KronuDKK0,58290,5815+%0,23
İsveç KronuSEK0,44990,4488+%0,23
Norveç KronuNOK0,46210,4598+%0,50
Çin YuanıCNY0,55650,5534+%0,56
Hong Kong DolarıHKD0,47360,4694+%0,89
Singapur DolarıSGD2,71232,6965+%0,59
Yeni Zelanda DolarıNZD2,57672,5638+%0,50
Polonya ZlotisiPLN1,02651,0219+%0,45
Çek KorunasıCZK0,16920,1685+%0,42
Macar ForintiHUF0,01410,0140+%0,25
Romen LeyiRON0,94320,9417+%0,16
Güney Afrika RandıZAR0,27000,2677+%0,85
Brezilya RealiBRL1,15721,1538+%0,29
Meksika PesosuMXN0,19460,1939+%0,38
Hindistan RupisiINR0,05680,0563+%0,87
Endonezya RupisiIDR0,0002730,000271+%0,71
İsrail ŞekeliILS1,05821,0503+%0,75
Güney Kore WonuKRW0,003270,00324+%0,95
Malezya RinggitiMYR0,87260,8670+%0,65
Filipin PesosuPHP0,07180,0711+%0,90
Tayland BahtıTHB0,11130,1105+%0,80

23 Ekim 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,17401,1818−%0,66
Sterlin/Dolar1,31781,3186−%0,07
Dolar/Yen113,79113,17+%0,54
Dolar/Frank0,98650,9813+%0,53
Euro/Sterlin0,89090,8962−%0,59
Avustralya Doları/Dolar0,78170,7850−%0,42
Dolar/Kanada Doları1,26361,2494+%1,14
Euro/Frank1,15811,1597−%0,14
Euro/Yen133,59133,75−%0,12
Dolar/Yuan6,64036,6185+%0,33

Ekim 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 23 Ekim 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

23 Ekim 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 23 Ekim 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,6956 TL idi; önceki yayına (20 Ekim 2017) göre değişim +%0,89. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

23 Ekim 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 23 Ekim 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,3386 TL idi; önceki yayına (20 Ekim 2017) göre değişim +%0,22. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

23 Ekim 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 23 Ekim 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,8699 TL idi; önceki yayına (20 Ekim 2017) göre değişim +%0,82. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.