BankAvantajları.com

24 Temmuz 2025 döviz kurları

24 Temmuz 2025 Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 40,4775 TL, 1 euro 47,5853 TL, 1 sterlin 54,8534 TL ve 1 İsviçre frangı 50,9424 TL idi. Önceki yayına (23 Temmuz 2025) göre dolar +%0,06, euro +%0,31 değişti.

24 Temmuz 2025 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD40,477540,4545+%0,06
EuroEUR47,585347,4369+%0,31
İngiliz SterliniGBP54,853454,7454+%0,20
İsviçre FrangıCHF50,942450,9745−%0,06
Japon YeniJPY0,27630,2766−%0,09
Kanada DolarıCAD29,724129,7821−%0,19
Avustralya DolarıAUD26,776926,6859+%0,34
Danimarka KronuDKK6,37516,3552+%0,31
İsveç KronuSEK4,25444,2491+%0,12
Norveç KronuNOK4,00674,0060+%0,02
Çin YuanıCNY5,65545,6499+%0,10
Hong Kong DolarıHKD5,15655,1534+%0,06
Singapur DolarıSGD31,700331,6732+%0,09
Yeni Zelanda DolarıNZD24,494424,4407+%0,22
Polonya ZlotisiPLN11,182611,1498+%0,29
Çek KorunasıCZK1,93811,9271+%0,57
Macar ForintiHUF0,11960,1189+%0,61
Romen LeyiRON9,38389,3582+%0,27
İzlanda KronasıISK0,33510,3336+%0,45
Güney Afrika RandıZAR2,30032,3036−%0,14
Brezilya RealiBRL7,32957,2647+%0,89
Meksika PesosuMXN2,18072,1681+%0,58
Hindistan RupisiINR0,46850,4681+%0,09
Endonezya RupisiIDR0,0024840,002483+%0,07
İsrail ŞekeliILS12,121812,1341−%0,10
Güney Kore WonuKRW0,029550,02942+%0,45
Malezya RinggitiMYR9,60219,5693+%0,34
Filipin PesosuPHP0,71440,7123+%0,29
Tayland BahtıTHB1,25431,2581−%0,30

24 Temmuz 2025 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,17561,1726+%0,26
Sterlin/Dolar1,35521,3533+%0,14
Dolar/Yen146,50146,28+%0,15
Dolar/Frank0,79460,7936+%0,12
Euro/Sterlin0,86750,8665+%0,12
Avustralya Doları/Dolar0,66150,6597+%0,28
Dolar/Kanada Doları1,36181,3583+%0,25
Euro/Frank0,93410,9306+%0,38
Euro/Yen172,22171,53+%0,40
Dolar/Yuan7,15747,1602−%0,04

Temmuz 2025 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 24 Temmuz 2025 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

24 Temmuz 2025 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 24 Temmuz 2025 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 40,4775 TL idi; önceki yayına (23 Temmuz 2025) göre değişim +%0,06. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

24 Temmuz 2025 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 24 Temmuz 2025 tarihli referans kuruna göre 1 euro 47,5853 TL idi; önceki yayına (23 Temmuz 2025) göre değişim +%0,31. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

24 Temmuz 2025 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 24 Temmuz 2025 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 54,8534 TL idi; önceki yayına (23 Temmuz 2025) göre değişim +%0,20. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.