BankAvantajları.com

26 Mart 2024 döviz kurları

26 Mart 2024 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 32,2010 TL, 1 euro 34,9542 TL, 1 sterlin 40,7173 TL ve 1 İsviçre frangı 35,6312 TL idi. Önceki yayına (25 Mart 2024) göre dolar +%0,16, euro +%0,35 değişti.

26 Mart 2024 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD32,201032,1488+%0,16
EuroEUR34,954234,8332+%0,35
İngiliz SterliniGBP40,717340,6465+%0,17
İsviçre FrangıCHF35,631235,8219−%0,53
Japon YeniJPY0,21260,2127−%0,03
Kanada DolarıCAD23,749323,6606+%0,37
Avustralya DolarıAUD21,089821,0092+%0,38
Danimarka KronuDKK4,68624,6703+%0,34
İsveç KronuSEK3,05203,0403+%0,38
Norveç KronuNOK3,00663,0016+%0,17
Çin YuanıCNY4,46084,4581+%0,06
Hong Kong DolarıHKD4,11614,1102+%0,14
Singapur DolarıSGD23,949423,9026+%0,20
Yeni Zelanda DolarıNZD19,380219,3024+%0,40
Polonya ZlotisiPLN8,11138,0861+%0,31
Çek KorunasıCZK1,38281,3787+%0,30
Macar ForintiHUF0,08840,0879+%0,53
Romen LeyiRON7,03287,0070+%0,37
İzlanda KronasıISK0,23410,2336+%0,21
Güney Afrika RandıZAR1,70261,7001+%0,15
Brezilya RealiBRL6,46506,4424+%0,35
Meksika PesosuMXN1,92941,9205+%0,46
Hindistan RupisiINR0,38650,3855+%0,27
Endonezya RupisiIDR0,0020380,002037+%0,06
İsrail ŞekeliILS8,79428,8479−%0,61
Güney Kore WonuKRW0,024010,02397+%0,18
Malezya RinggitiMYR6,82226,8040+%0,27
Filipin PesosuPHP0,57250,5718+%0,13
Tayland BahtıTHB0,88680,8849+%0,22

26 Mart 2024 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,08551,0835+%0,18
Sterlin/Dolar1,26451,2643+%0,01
Dolar/Yen151,45151,16+%0,19
Dolar/Frank0,90370,8975+%0,70
Euro/Sterlin0,85850,8570+%0,17
Avustralya Doları/Dolar0,65490,6535+%0,22
Dolar/Kanada Doları1,35591,3587−%0,21
Euro/Frank0,98100,9724+%0,88
Euro/Yen164,40163,78+%0,38
Dolar/Yuan7,21867,2113+%0,10

Mart 2024 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 26 Mart 2024 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

26 Mart 2024 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 26 Mart 2024 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 32,2010 TL idi; önceki yayına (25 Mart 2024) göre değişim +%0,16. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

26 Mart 2024 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 26 Mart 2024 tarihli referans kuruna göre 1 euro 34,9542 TL idi; önceki yayına (25 Mart 2024) göre değişim +%0,35. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

26 Mart 2024 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 26 Mart 2024 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 40,7173 TL idi; önceki yayına (25 Mart 2024) göre değişim +%0,17. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.