BankAvantajları.com

27 Haziran 2023 döviz kurları

27 Haziran 2023 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 26,0426 TL, 1 euro 28,5192 TL, 1 sterlin 33,1657 TL ve 1 İsviçre frangı 29,1339 TL idi. Önceki yayına (26 Haziran 2023) göre dolar +%0,54, euro +%0,84 değişti.

27 Haziran 2023 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD26,042625,9034+%0,54
EuroEUR28,519228,2813+%0,84
İngiliz SterliniGBP33,165732,9319+%0,71
İsviçre FrangıCHF29,133929,0452+%0,31
Japon YeniJPY0,18150,1808+%0,37
Kanada DolarıCAD19,794019,7027+%0,46
Avustralya DolarıAUD17,422717,3017+%0,70
Danimarka KronuDKK3,82943,7983+%0,82
İsveç KronuSEK2,42912,4208+%0,34
Norveç KronuNOK2,42592,4156+%0,43
Çin YuanıCNY3,61113,5812+%0,84
Hong Kong DolarıHKD3,32463,3085+%0,49
Singapur DolarıSGD19,312819,1543+%0,83
Yeni Zelanda DolarıNZD16,077115,9872+%0,56
Polonya ZlotisiPLN6,44026,3750+%1,02
Çek KorunasıCZK1,20801,1959+%1,01
Macar ForintiHUF0,07740,0766+%1,01
Romen LeyiRON5,74875,7064+%0,74
İzlanda KronasıISK0,19150,1899+%0,84
Güney Afrika RandıZAR1,41021,3922+%1,30
Brezilya RealiBRL5,45195,4203+%0,58
Meksika PesosuMXN1,52431,5135+%0,72
Hindistan RupisiINR0,31760,3158+%0,57
Endonezya RupisiIDR0,0017360,001720+%0,91
İsrail ŞekeliILS7,16027,1481+%0,17
Güney Kore WonuKRW0,020020,01984+%0,94
Malezya RinggitiMYR5,58145,5426+%0,70
Filipin PesosuPHP0,47100,4647+%1,37
Tayland BahtıTHB0,73880,7365+%0,31

27 Haziran 2023 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,09511,0918+%0,30
Sterlin/Dolar1,27351,2713+%0,17
Dolar/Yen143,49143,26+%0,16
Dolar/Frank0,89390,8918+%0,23
Euro/Sterlin0,85990,8588+%0,13
Avustralya Doları/Dolar0,66900,6679+%0,16
Dolar/Kanada Doları1,31571,3147+%0,07
Euro/Frank0,97890,9737+%0,53
Euro/Yen157,14156,41+%0,47
Dolar/Yuan7,21187,2332−%0,30

Haziran 2023 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 27 Haziran 2023 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

27 Haziran 2023 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 27 Haziran 2023 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 26,0426 TL idi; önceki yayına (26 Haziran 2023) göre değişim +%0,54. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

27 Haziran 2023 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 27 Haziran 2023 tarihli referans kuruna göre 1 euro 28,5192 TL idi; önceki yayına (26 Haziran 2023) göre değişim +%0,84. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

27 Haziran 2023 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 27 Haziran 2023 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 33,1657 TL idi; önceki yayına (26 Haziran 2023) göre değişim +%0,71. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.