BankAvantajları.com

29 Ocak 2018 döviz kurları

29 Ocak 2018 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7770 TL, 1 euro 4,6755 TL, 1 sterlin 5,3167 TL ve 1 İsviçre frangı 4,0435 TL idi. Önceki yayına (26 Ocak 2018) göre dolar +%0,72, euro +%0,26 değişti.

29 Ocak 2018 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,77703,7500+%0,72
EuroEUR4,67554,6635+%0,26
İngiliz SterliniGBP5,31675,3398−%0,43
İsviçre FrangıCHF4,04354,0092+%0,86
Japon YeniJPY0,03470,0343+%1,15
Kanada DolarıCAD3,06213,0431+%0,63
Avustralya DolarıAUD3,05553,0322+%0,77
Danimarka KronuDKK0,62820,6266+%0,26
İsveç KronuSEK0,47800,4758+%0,44
Norveç KronuNOK0,48930,4875+%0,37
Çin YuanıCNY0,59650,5926+%0,65
Hong Kong DolarıHKD0,48310,4797+%0,71
Singapur DolarıSGD2,88262,8683+%0,50
Yeni Zelanda DolarıNZD2,76972,7525+%0,63
Polonya ZlotisiPLN1,12841,1259+%0,22
Çek KorunasıCZK0,18480,1839+%0,50
Macar ForintiHUF0,01510,0151+%0,41
Romen LeyiRON1,00480,9994+%0,54
Güney Afrika RandıZAR0,31540,3154+%0,01
Brezilya RealiBRL1,19251,1912+%0,10
Meksika PesosuMXN0,20300,2022+%0,41
Hindistan RupisiINR0,05940,0590+%0,77
Endonezya RupisiIDR0,0002820,000282+%0,09
İsrail ŞekeliILS1,10981,1064+%0,30
Güney Kore WonuKRW0,003530,00352+%0,18
Malezya RinggitiMYR0,97170,9680+%0,39
Filipin PesosuPHP0,07350,0735+%0,02
Tayland BahtıTHB0,12010,1195+%0,56

29 Ocak 2018 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,23791,2436−%0,46
Sterlin/Dolar1,40771,4239−%1,14
Dolar/Yen108,85109,32−%0,43
Dolar/Frank0,93410,9353−%0,14
Euro/Sterlin0,87940,8734+%0,69
Avustralya Doları/Dolar0,80900,8086+%0,05
Dolar/Kanada Doları1,23351,2323+%0,09
Euro/Frank1,15631,1632−%0,59
Euro/Yen134,75135,95−%0,88
Dolar/Yuan6,33196,3278+%0,06

Ocak 2018 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 29 Ocak 2018 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

29 Ocak 2018 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 29 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7770 TL idi; önceki yayına (26 Ocak 2018) göre değişim +%0,72. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

29 Ocak 2018 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 29 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,6755 TL idi; önceki yayına (26 Ocak 2018) göre değişim +%0,26. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

29 Ocak 2018 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 29 Ocak 2018 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 5,3167 TL idi; önceki yayına (26 Ocak 2018) göre değişim −%0,43. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.