BankAvantajları.com

3 Ocak 2017 döviz kurları

3 Ocak 2017 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,5880 TL, 1 euro 3,7261 TL, 1 sterlin 4,4062 TL ve 1 İsviçre frangı 3,4817 TL idi. Önceki yayına (2 Ocak 2017) göre dolar +%1,25, euro +%0,48 değişti.

3 Ocak 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,58803,5436+%1,25
EuroEUR3,72613,7084+%0,48
İngiliz SterliniGBP4,40624,3556+%1,16
İsviçre FrangıCHF3,48173,4622+%0,56
Japon YeniJPY0,03040,0302+%0,62
Kanada DolarıCAD2,66872,6357+%1,25
Avustralya DolarıAUD2,58992,5445+%1,78
Danimarka KronuDKK0,50120,4988+%0,49
İsveç KronuSEK0,39080,3886+%0,57
Norveç KronuNOK0,41400,4096+%1,07
Çin YuanıCNY0,51550,5102+%1,04
Hong Kong DolarıHKD0,46260,4568+%1,26
Singapur DolarıSGD2,47402,4428+%1,28
Yeni Zelanda DolarıNZD2,48142,4554+%1,06
Polonya ZlotisiPLN0,84810,8405+%0,91
Çek KorunasıCZK0,13790,1372+%0,48
Macar ForintiHUF0,01210,0120+%0,64
Romen LeyiRON0,82380,8170+%0,84
Güney Afrika RandıZAR0,26090,2581+%1,06
Brezilya RealiBRL1,09861,0823+%1,51
Meksika PesosuMXN0,17340,1708+%1,47
Hindistan RupisiINR0,05250,0520+%0,91
Endonezya RupisiIDR0,0002660,000262+%1,62
İsrail ŞekeliILS0,92790,9197+%0,90
Güney Kore WonuKRW0,002970,00293+%1,31
Malezya RinggitiMYR0,79860,7899+%1,10
Filipin PesosuPHP0,07200,0716+%0,50
Tayland BahtıTHB0,09990,0989+%1,01

3 Ocak 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,03851,0465−%0,76
Sterlin/Dolar1,22801,2292−%0,09
Dolar/Yen118,20117,46+%0,63
Dolar/Frank1,03051,0235+%0,69
Euro/Sterlin0,84570,8514−%0,68
Avustralya Doları/Dolar0,72180,7181+%0,53
Dolar/Kanada Doları1,34441,3445−%0,00
Euro/Frank1,07021,0711−%0,08
Euro/Yen122,75122,92−%0,14
Dolar/Yuan6,96056,9460+%0,21

Ocak 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 3 Ocak 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

3 Ocak 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 3 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,5880 TL idi; önceki yayına (2 Ocak 2017) göre değişim +%1,25. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

3 Ocak 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 3 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,7261 TL idi; önceki yayına (2 Ocak 2017) göre değişim +%0,48. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

3 Ocak 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 3 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,4062 TL idi; önceki yayına (2 Ocak 2017) göre değişim +%1,16. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.