BankAvantajları.com

31 Ekim 2017 döviz kurları

31 Ekim 2017 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7948 TL, 1 euro 4,4164 TL, 1 sterlin 5,0270 TL ve 1 İsviçre frangı 3,8000 TL idi. Önceki yayına (30 Ekim 2017) göre dolar +%0,49, euro +%0,71 değişti.

31 Ekim 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,79483,7764+%0,49
EuroEUR4,41644,3851+%0,71
İngiliz SterliniGBP5,02704,9842+%0,86
İsviçre FrangıCHF3,80003,7793+%0,55
Japon YeniJPY0,03350,0333+%0,58
Kanada DolarıCAD2,94352,9395+%0,14
Avustralya DolarıAUD2,90362,8948+%0,30
Danimarka KronuDKK0,59350,5893+%0,71
İsveç KronuSEK0,45340,4517+%0,38
Norveç KronuNOK0,46370,4624+%0,29
Çin YuanıCNY0,57220,5683+%0,70
Hong Kong DolarıHKD0,48660,4841+%0,51
Singapur DolarıSGD2,78462,7691+%0,56
Yeni Zelanda DolarıNZD2,59712,5880+%0,35
Polonya ZlotisiPLN1,04061,0334+%0,69
Çek KorunasıCZK0,17210,1710+%0,62
Macar ForintiHUF0,01420,0141+%0,51
Romen LeyiRON0,96000,9535+%0,68
Güney Afrika RandıZAR0,26870,2684+%0,11
Brezilya RealiBRL1,16041,1604+%0,00
Meksika PesosuMXN0,19810,1977+%0,17
Hindistan RupisiINR0,05860,0582+%0,71
Endonezya RupisiIDR0,0002800,000278+%0,56
İsrail ŞekeliILS1,07741,0702+%0,67
Güney Kore WonuKRW0,003390,00336+%1,06
Malezya RinggitiMYR0,89670,8912+%0,62
Filipin PesosuPHP0,07360,0730+%0,77
Tayland BahtıTHB0,11430,1136+%0,58

31 Ekim 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,16381,1612+%0,22
Sterlin/Dolar1,32471,3198+%0,37
Dolar/Yen113,42113,53−%0,09
Dolar/Frank0,99860,9992−%0,06
Euro/Sterlin0,87850,8798−%0,14
Avustralya Doları/Dolar0,76520,7666−%0,18
Dolar/Kanada Doları1,28921,2847+%0,35
Euro/Frank1,16221,1603+%0,16
Euro/Yen132,00131,83+%0,13
Dolar/Yuan6,63156,6453−%0,21

Ekim 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 31 Ekim 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

31 Ekim 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 31 Ekim 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7948 TL idi; önceki yayına (30 Ekim 2017) göre değişim +%0,49. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

31 Ekim 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 31 Ekim 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,4164 TL idi; önceki yayına (30 Ekim 2017) göre değişim +%0,71. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

31 Ekim 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 31 Ekim 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 5,0270 TL idi; önceki yayına (30 Ekim 2017) göre değişim +%0,86. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.