BankAvantajları.com

5 Mart 2015 döviz kurları

5 Mart 2015 Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,5895 TL, 1 euro 2,8663 TL, 1 sterlin 3,9530 TL ve 1 İsviçre frangı 2,6795 TL idi. Önceki yayına (4 Mart 2015) göre dolar +%1,72, euro +%1,22 değişti.

5 Mart 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,58952,5456+%1,72
EuroEUR2,86632,8317+%1,22
İngiliz SterliniGBP3,95303,9010+%1,33
İsviçre FrangıCHF2,67952,6479+%1,19
Japon YeniJPY0,02150,0213+%1,26
Kanada DolarıCAD2,08162,0340+%2,34
Avustralya DolarıAUD2,01781,9954+%1,12
Danimarka KronuDKK0,38450,3797+%1,27
İsveç KronuSEK0,31110,3065+%1,48
Norveç KronuNOK0,33540,3287+%2,03
Çin YuanıCNY0,41310,4061+%1,74
Hong Kong DolarıHKD0,33390,3283+%1,72
Singapur DolarıSGD1,89121,8621+%1,56
Yeni Zelanda DolarıNZD1,93971,9329+%0,35
Polonya ZlotisiPLN0,69240,6786+%2,03
Çek KorunasıCZK0,10450,1031+%1,38
Macar ForintiHUF0,00940,0092+%1,59
Romen LeyiRON0,64480,6356+%1,45
Güney Afrika RandıZAR0,22020,2160+%1,93
Brezilya RealiBRL0,86830,8581+%1,19
Meksika PesosuMXN0,17210,1693+%1,66
Hindistan RupisiINR0,04160,0409+%1,74
Endonezya RupisiIDR0,0002000,000196+%1,87
İsrail ŞekeliILS0,64750,6387+%1,37
Güney Kore WonuKRW0,002350,00232+%1,52
Malezya RinggitiMYR0,70920,6970+%1,76
Filipin PesosuPHP0,05870,0577+%1,71
Tayland BahtıTHB0,07990,0786+%1,65

5 Mart 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,10691,1124−%0,49
Sterlin/Dolar1,52651,5324−%0,38
Dolar/Yen120,25119,70+%0,46
Dolar/Frank0,96640,9613+%0,53
Euro/Sterlin0,72510,7259−%0,11
Avustralya Doları/Dolar0,77920,7839−%0,59
Dolar/Kanada Doları1,24401,2515−%0,60
Euro/Frank1,06971,0694+%0,03
Euro/Yen133,10133,15−%0,04
Dolar/Yuan6,26816,2688−%0,01

Mart 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 5 Mart 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

5 Mart 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 5 Mart 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,5895 TL idi; önceki yayına (4 Mart 2015) göre değişim +%1,72. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

5 Mart 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 5 Mart 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,8663 TL idi; önceki yayına (4 Mart 2015) göre değişim +%1,22. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

5 Mart 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 5 Mart 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,9530 TL idi; önceki yayına (4 Mart 2015) göre değişim +%1,33. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.