BankAvantajları.com

5 Nisan 2017 döviz kurları

5 Nisan 2017 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,6902 TL, 1 euro 3,9404 TL, 1 sterlin 4,6081 TL ve 1 İsviçre frangı 3,6799 TL idi. Önceki yayına (4 Nisan 2017) göre dolar +%0,98, euro +%1,24 değişti.

5 Nisan 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,69023,6542+%0,98
EuroEUR3,94043,8921+%1,24
İngiliz SterliniGBP4,60814,5456+%1,37
İsviçre FrangıCHF3,67993,6467+%0,91
Japon YeniJPY0,03330,0331+%0,44
Kanada DolarıCAD2,75732,7179+%1,45
Avustralya DolarıAUD2,79762,7586+%1,41
Danimarka KronuDKK0,53000,5233+%1,27
İsveç KronuSEK0,41150,4050+%1,61
Norveç KronuNOK0,42990,4240+%1,38
Çin YuanıCNY0,53510,5305+%0,87
Hong Kong DolarıHKD0,47500,4703+%1,01
Singapur DolarıSGD2,63612,6116+%0,94
Yeni Zelanda DolarıNZD2,57222,5505+%0,85
Polonya ZlotisiPLN0,93120,9143+%1,85
Çek KorunasıCZK0,14560,1439+%1,23
Macar ForintiHUF0,01270,0126+%1,07
Romen LeyiRON0,86800,8565+%1,34
Güney Afrika RandıZAR0,26930,2655+%1,42
Brezilya RealiBRL1,19501,1655+%2,53
Meksika PesosuMXN0,19680,1933+%1,82
Hindistan RupisiINR0,05690,0561+%1,43
Endonezya RupisiIDR0,0002770,000274+%1,02
İsrail ŞekeliILS1,00971,0024+%0,72
Güney Kore WonuKRW0,003280,00325+%0,85
Malezya RinggitiMYR0,83280,8246+%1,00
Filipin PesosuPHP0,07360,0728+%1,15
Tayland BahtıTHB0,10690,1061+%0,77

5 Nisan 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,06781,0651+%0,25
Sterlin/Dolar1,24871,2439+%0,39
Dolar/Yen110,97110,37+%0,54
Dolar/Frank1,00281,0021+%0,07
Euro/Sterlin0,85510,8562−%0,13
Avustralya Doları/Dolar0,75810,7549+%0,42
Dolar/Kanada Doları1,33841,3445−%0,45
Euro/Frank1,07081,0673+%0,33
Euro/Yen118,49117,55+%0,80
Dolar/Yuan6,89626,8886+%0,11

Nisan 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 5 Nisan 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

5 Nisan 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 5 Nisan 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,6902 TL idi; önceki yayına (4 Nisan 2017) göre değişim +%0,98. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

5 Nisan 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 5 Nisan 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,9404 TL idi; önceki yayına (4 Nisan 2017) göre değişim +%1,24. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

5 Nisan 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 5 Nisan 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,6081 TL idi; önceki yayına (4 Nisan 2017) göre değişim +%1,37. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.