BankAvantajları.com

5 Ocak 2017 döviz kurları

5 Ocak 2017 Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,6206 TL, 1 euro 3,8020 TL, 1 sterlin 4,4499 TL ve 1 İsviçre frangı 3,5519 TL idi. Önceki yayına (4 Ocak 2017) göre dolar +%1,07, euro +%1,69 değişti.

5 Ocak 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,62063,5822+%1,07
EuroEUR3,80203,7387+%1,69
İngiliz SterliniGBP4,44994,4013+%1,10
İsviçre FrangıCHF3,55193,4918+%1,72
Japon YeniJPY0,03110,0305+%1,91
Kanada DolarıCAD2,72232,6909+%1,17
Avustralya DolarıAUD2,64012,6012+%1,50
Danimarka KronuDKK0,51140,5029+%1,70
İsveç KronuSEK0,39880,3926+%1,58
Norveç KronuNOK0,42140,4159+%1,34
Çin YuanıCNY0,52580,5165+%1,79
Hong Kong DolarıHKD0,46690,4619+%1,09
Singapur DolarıSGD2,52192,4847+%1,50
Yeni Zelanda DolarıNZD2,52012,4885+%1,27
Polonya ZlotisiPLN0,87040,8540+%1,92
Çek KorunasıCZK0,14070,1384+%1,69
Macar ForintiHUF0,01230,0121+%1,72
Romen LeyiRON0,84370,8292+%1,74
Güney Afrika RandıZAR0,26540,2625+%1,10
Brezilya RealiBRL1,12681,1066+%1,82
Meksika PesosuMXN0,17020,1694+%0,45
Hindistan RupisiINR0,05330,0526+%1,26
Endonezya RupisiIDR0,0002710,000268+%1,26
İsrail ŞekeliILS0,93930,9288+%1,13
Güney Kore WonuKRW0,003040,00299+%1,78
Malezya RinggitiMYR0,80730,7965+%1,35
Filipin PesosuPHP0,07310,0722+%1,34
Tayland BahtıTHB0,10110,1000+%1,09

5 Ocak 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,05011,0437+%0,61
Sterlin/Dolar1,22901,2287+%0,03
Dolar/Yen116,54117,51−%0,82
Dolar/Frank1,01931,0259−%0,64
Euro/Sterlin0,85440,8495+%0,58
Avustralya Doları/Dolar0,72920,7262+%0,42
Dolar/Kanada Doları1,33001,3312−%0,09
Euro/Frank1,07041,0707−%0,03
Euro/Yen122,38122,64−%0,21
Dolar/Yuan6,88616,9351−%0,71

Ocak 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 5 Ocak 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

5 Ocak 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 5 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,6206 TL idi; önceki yayına (4 Ocak 2017) göre değişim +%1,07. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

5 Ocak 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 5 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,8020 TL idi; önceki yayına (4 Ocak 2017) göre değişim +%1,69. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

5 Ocak 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 5 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,4499 TL idi; önceki yayına (4 Ocak 2017) göre değişim +%1,10. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.