BankAvantajları.com

6 Temmuz 2017 döviz kurları

6 Temmuz 2017 Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,6335 TL, 1 euro 4,1367 TL, 1 sterlin 4,7001 TL ve 1 İsviçre frangı 3,7692 TL idi. Önceki yayına (5 Temmuz 2017) göre dolar +%1,36, euro +%1,86 değişti.

6 Temmuz 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,63353,5847+%1,36
EuroEUR4,13674,0611+%1,86
İngiliz SterliniGBP4,70014,6288+%1,54
İsviçre FrangıCHF3,76923,7088+%1,63
Japon YeniJPY0,03210,0316+%1,57
Kanada DolarıCAD2,80872,7660+%1,54
Avustralya DolarıAUD2,75632,7226+%1,24
Danimarka KronuDKK0,55620,5461+%1,86
İsveç KronuSEK0,42950,4220+%1,79
Norveç KronuNOK0,43410,4276+%1,51
Çin YuanıCNY0,53420,5270+%1,36
Hong Kong DolarıHKD0,46520,4592+%1,32
Singapur DolarıSGD2,62662,5913+%1,36
Yeni Zelanda DolarıNZD2,63532,6074+%1,07
Polonya ZlotisiPLN0,97380,9564+%1,83
Çek KorunasıCZK0,15820,1555+%1,71
Macar ForintiHUF0,01340,0132+%1,46
Romen LeyiRON0,90060,8851+%1,75
Güney Afrika RandıZAR0,26950,2685+%0,40
Brezilya RealiBRL1,09901,0817+%1,61
Meksika PesosuMXN0,19770,1961+%0,79
Hindistan RupisiINR0,05610,0553+%1,41
Endonezya RupisiIDR0,0002710,000268+%1,31
İsrail ŞekeliILS1,02751,0185+%0,88
Güney Kore WonuKRW0,003140,00311+%1,12
Malezya RinggitiMYR0,84530,8340+%1,36
Filipin PesosuPHP0,07170,0707+%1,31
Tayland BahtıTHB0,10660,1053+%1,26

6 Temmuz 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,13851,1329+%0,49
Sterlin/Dolar1,29361,2913+%0,18
Dolar/Yen113,32113,55−%0,21
Dolar/Frank0,96400,9665−%0,26
Euro/Sterlin0,88010,8774+%0,32
Avustralya Doları/Dolar0,75860,7595−%0,12
Dolar/Kanada Doları1,29361,2960−%0,18
Euro/Frank1,09751,0950+%0,23
Euro/Yen129,01128,64+%0,29
Dolar/Yuan6,80226,8020+%0,00

Temmuz 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 6 Temmuz 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

6 Temmuz 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 6 Temmuz 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,6335 TL idi; önceki yayına (5 Temmuz 2017) göre değişim +%1,36. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

6 Temmuz 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 6 Temmuz 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,1367 TL idi; önceki yayına (5 Temmuz 2017) göre değişim +%1,86. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

6 Temmuz 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 6 Temmuz 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,7001 TL idi; önceki yayına (5 Temmuz 2017) göre değişim +%1,54. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.