BankAvantajları.com

7 Nisan 2017 döviz kurları

7 Nisan 2017 Cuma günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7372 TL, 1 euro 3,9726 TL, 1 sterlin 4,6424 TL ve 1 İsviçre frangı 3,7144 TL idi. Önceki yayına (6 Nisan 2017) göre dolar +%0,79, euro +%0,45 değişti.

7 Nisan 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,73723,7080+%0,79
EuroEUR3,97263,9550+%0,45
İngiliz SterliniGBP4,64244,6209+%0,46
İsviçre FrangıCHF3,71443,6956+%0,51
Japon YeniJPY0,03380,0335+%0,95
Kanada DolarıCAD2,78662,7615+%0,91
Avustralya DolarıAUD2,81292,8044+%0,30
Danimarka KronuDKK0,53420,5319+%0,43
İsveç KronuSEK0,41400,4124+%0,37
Norveç KronuNOK0,43380,4314+%0,56
Çin YuanıCNY0,54180,5375+%0,80
Hong Kong DolarıHKD0,48100,4773+%0,78
Singapur DolarıSGD2,66582,6473+%0,70
Yeni Zelanda DolarıNZD2,60522,5899+%0,59
Polonya ZlotisiPLN0,94030,9356+%0,50
Çek KorunasıCZK0,14960,1479+%1,10
Macar ForintiHUF0,01280,0128+%0,25
Romen LeyiRON0,87930,8743+%0,57
Güney Afrika RandıZAR0,27050,2686+%0,71
Brezilya RealiBRL1,19121,1901+%0,09
Meksika PesosuMXN0,19920,1974+%0,91
Hindistan RupisiINR0,05810,0575+%1,09
Endonezya RupisiIDR0,0002810,000278+%0,77
İsrail ŞekeliILS1,02431,0168+%0,73
Güney Kore WonuKRW0,003290,00328+%0,45
Malezya RinggitiMYR0,84270,8358+%0,82
Filipin PesosuPHP0,07490,0739+%1,34
Tayland BahtıTHB0,10800,1072+%0,76

7 Nisan 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,06301,0666−%0,34
Sterlin/Dolar1,24221,2462−%0,32
Dolar/Yen110,67110,85−%0,16
Dolar/Frank1,00611,0034+%0,27
Euro/Sterlin0,85570,8559−%0,02
Avustralya Doları/Dolar0,75270,7563−%0,48
Dolar/Kanada Doları1,34111,3428−%0,12
Euro/Frank1,06951,0702−%0,07
Euro/Yen117,64118,23−%0,50
Dolar/Yuan6,89736,8983−%0,01

Nisan 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 7 Nisan 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

7 Nisan 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 7 Nisan 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7372 TL idi; önceki yayına (6 Nisan 2017) göre değişim +%0,79. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

7 Nisan 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 7 Nisan 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,9726 TL idi; önceki yayına (6 Nisan 2017) göre değişim +%0,45. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

7 Nisan 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 7 Nisan 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,6424 TL idi; önceki yayına (6 Nisan 2017) göre değişim +%0,46. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.