BankAvantajları.com

8 Haziran 2015 döviz kurları

8 Haziran 2015 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,7652 TL, 1 euro 3,0865 TL, 1 sterlin 4,2177 TL ve 1 İsviçre frangı 2,9479 TL idi. Önceki yayına (5 Haziran 2015) göre dolar +%3,75, euro +%3,23 değişti.

8 Haziran 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,76522,6653+%3,75
EuroEUR3,08652,9899+%3,23
İngiliz SterliniGBP4,21774,0862+%3,22
İsviçre FrangıCHF2,94792,8535+%3,31
Japon YeniJPY0,02210,0214+%3,33
Kanada DolarıCAD2,22392,1321+%4,30
Avustralya DolarıAUD2,11192,0572+%2,66
Danimarka KronuDKK0,41370,4008+%3,23
İsveç KronuSEK0,32950,3201+%2,94
Norveç KronuNOK0,34970,3394+%3,01
Çin YuanıCNY0,44550,4296+%3,70
Hong Kong DolarıHKD0,35670,3437+%3,76
Singapur DolarıSGD2,03531,9772+%2,94
Yeni Zelanda DolarıNZD1,95651,9028+%2,82
Polonya ZlotisiPLN0,74280,7215+%2,96
Çek KorunasıCZK0,11250,1091+%3,10
Macar ForintiHUF0,00980,0096+%2,35
Romen LeyiRON0,69130,6712+%2,99
Güney Afrika RandıZAR0,21970,2149+%2,25
Brezilya RealiBRL0,88130,8497+%3,72
Meksika PesosuMXN0,17640,1714+%2,91
Hindistan RupisiINR0,04310,0418+%3,27
Endonezya RupisiIDR0,0002070,000200+%3,31
İsrail ŞekeliILS0,71550,6934+%3,18
Güney Kore WonuKRW0,002470,00239+%3,04
Malezya RinggitiMYR0,73360,7159+%2,47
Filipin PesosuPHP0,06120,0592+%3,30
Tayland BahtıTHB0,08190,0790+%3,60

8 Haziran 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,11621,1218−%0,50
Sterlin/Dolar1,52531,5331−%0,51
Dolar/Yen125,28124,77+%0,41
Dolar/Frank0,93800,9340+%0,42
Euro/Sterlin0,73180,7317+%0,01
Avustralya Doları/Dolar0,76370,7718−%1,05
Dolar/Kanada Doları1,24341,2500−%0,53
Euro/Frank1,04701,0478−%0,08
Euro/Yen139,84139,97−%0,09
Dolar/Yuan6,20666,2040+%0,04

Haziran 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 8 Haziran 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

8 Haziran 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 8 Haziran 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,7652 TL idi; önceki yayına (5 Haziran 2015) göre değişim +%3,75. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

8 Haziran 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 8 Haziran 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,0865 TL idi; önceki yayına (5 Haziran 2015) göre değişim +%3,23. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

8 Haziran 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 8 Haziran 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,2177 TL idi; önceki yayına (5 Haziran 2015) göre değişim +%3,22. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.