BankAvantajları.com

9 Ekim 2017 döviz kurları

9 Ekim 2017 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7150 TL, 1 euro 4,3636 TL, 1 sterlin 4,8922 TL ve 1 İsviçre frangı 3,7954 TL idi. Önceki yayına (6 Ekim 2017) göre dolar +%2,71, euro +%3,05 değişti.

9 Ekim 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,71503,6171+%2,71
EuroEUR4,36364,2345+%3,05
İngiliz SterliniGBP4,89224,7294+%3,44
İsviçre FrangıCHF3,79543,6908+%2,83
Japon YeniJPY0,03300,0320+%2,95
Kanada DolarıCAD2,96222,8765+%2,98
Avustralya DolarıAUD2,88182,8118+%2,49
Danimarka KronuDKK0,58630,5689+%3,04
İsveç KronuSEK0,45760,4438+%3,12
Norveç KronuNOK0,46530,4518+%2,97
Çin YuanıCNY0,56100,5436+%3,19
Hong Kong DolarıHKD0,47590,4634+%2,71
Singapur DolarıSGD2,72502,6471+%2,95
Yeni Zelanda DolarıNZD2,63062,5645+%2,58
Polonya ZlotisiPLN1,01300,9839+%2,96
Çek KorunasıCZK0,16850,1640+%2,74
Macar ForintiHUF0,01400,0136+%2,73
Romen LeyiRON0,95370,9253+%3,08
Güney Afrika RandıZAR0,26940,2635+%2,22
Brezilya RealiBRL1,17401,1445+%2,58
Meksika PesosuMXN0,19940,1955+%1,97
Hindistan RupisiINR0,05680,0553+%2,76
Endonezya RupisiIDR0,0002740,000268+%2,55
İsrail ŞekeliILS1,05901,0284+%2,97
Güney Kore WonuKRW0,003250,00317+%2,59
Malezya RinggitiMYR0,87780,8536+%2,84
Filipin PesosuPHP0,07250,0706+%2,69
Tayland BahtıTHB0,11130,1081+%2,94

9 Ekim 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,17461,1707+%0,33
Sterlin/Dolar1,31691,3075+%0,72
Dolar/Yen112,69112,95−%0,23
Dolar/Frank0,97880,9800−%0,12
Euro/Sterlin0,89200,8954−%0,38
Avustralya Doları/Dolar0,77570,7774−%0,21
Dolar/Kanada Doları1,25411,2575−%0,26
Euro/Frank1,14971,1473+%0,21
Euro/Yen132,36132,23+%0,10
Dolar/Yuan6,62256,6534−%0,46

Ekim 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 9 Ekim 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

9 Ekim 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 9 Ekim 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7150 TL idi; önceki yayına (6 Ekim 2017) göre değişim +%2,71. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

9 Ekim 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 9 Ekim 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,3636 TL idi; önceki yayına (6 Ekim 2017) göre değişim +%3,05. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

9 Ekim 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 9 Ekim 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,8922 TL idi; önceki yayına (6 Ekim 2017) göre değişim +%3,44. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.