BankAvantajları.com

11 Ocak 2017 döviz kurları

11 Ocak 2017 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,8796 TL, 1 euro 4,0747 TL, 1 sterlin 4,6984 TL ve 1 İsviçre frangı 3,8007 TL idi. Önceki yayına (10 Ocak 2017) göre dolar +%2,71, euro +%2,09 değişti.

11 Ocak 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,87963,7770+%2,71
EuroEUR4,07473,9912+%2,09
İngiliz SterliniGBP4,69844,5908+%2,35
İsviçre FrangıCHF3,80073,7172+%2,24
Japon YeniJPY0,03340,0325+%2,68
Kanada DolarıCAD2,92742,8525+%2,63
Avustralya DolarıAUD2,86122,7717+%3,23
Danimarka KronuDKK0,54810,5369+%2,09
İsveç KronuSEK0,42580,4175+%1,99
Norveç KronuNOK0,44960,4398+%2,22
Çin YuanıCNY0,55950,5454+%2,58
Hong Kong DolarıHKD0,50030,4870+%2,71
Singapur DolarıSGD2,69632,6270+%2,64
Yeni Zelanda DolarıNZD2,71162,6318+%3,03
Polonya ZlotisiPLN0,93240,9129+%2,13
Çek KorunasıCZK0,15080,1477+%2,09
Macar ForintiHUF0,01320,0129+%1,84
Romen LeyiRON0,90630,8878+%2,09
Güney Afrika RandıZAR0,28150,2757+%2,11
Brezilya RealiBRL1,20601,1828+%1,96
Meksika PesosuMXN0,17740,1763+%0,65
Hindistan RupisiINR0,05670,0554+%2,45
Endonezya RupisiIDR0,0002910,000284+%2,41
İsrail ŞekeliILS1,00650,9825+%2,45
Güney Kore WonuKRW0,003230,00314+%2,78
Malezya RinggitiMYR0,86760,8441+%2,78
Filipin PesosuPHP0,07810,0762+%2,49
Tayland BahtıTHB0,10900,1060+%2,82

11 Ocak 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,05031,0567−%0,61
Sterlin/Dolar1,21111,2154−%0,36
Dolar/Yen116,29116,25+%0,04
Dolar/Frank1,02081,0161+%0,46
Euro/Sterlin0,86730,8694−%0,25
Avustralya Doları/Dolar0,73750,7338+%0,50
Dolar/Kanada Doları1,32521,3241+%0,08
Euro/Frank1,07211,0737−%0,15
Euro/Yen122,14122,84−%0,57
Dolar/Yuan6,93386,9250+%0,13

Ocak 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 11 Ocak 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

11 Ocak 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 11 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,8796 TL idi; önceki yayına (10 Ocak 2017) göre değişim +%2,71. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

11 Ocak 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 11 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 4,0747 TL idi; önceki yayına (10 Ocak 2017) göre değişim +%2,09. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

11 Ocak 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 11 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,6984 TL idi; önceki yayına (10 Ocak 2017) göre değişim +%2,35. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.