BankAvantajları.com

10 Ocak 2017 döviz kurları

10 Ocak 2017 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7770 TL, 1 euro 3,9912 TL, 1 sterlin 4,5908 TL ve 1 İsviçre frangı 3,7172 TL idi. Önceki yayına (9 Ocak 2017) göre dolar +%1,30, euro +%1,79 değişti.

10 Ocak 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,77703,7286+%1,30
EuroEUR3,99123,9210+%1,79
İngiliz SterliniGBP4,59084,5246+%1,46
İsviçre FrangıCHF3,71723,6573+%1,64
Japon YeniJPY0,03250,0320+%1,64
Kanada DolarıCAD2,85252,8099+%1,51
Avustralya DolarıAUD2,77172,7311+%1,49
Danimarka KronuDKK0,53690,5274+%1,79
İsveç KronuSEK0,41750,4104+%1,72
Norveç KronuNOK0,43980,4347+%1,17
Çin YuanıCNY0,54540,5374+%1,49
Hong Kong DolarıHKD0,48700,4807+%1,31
Singapur DolarıSGD2,62702,5907+%1,40
Yeni Zelanda DolarıNZD2,63182,6024+%1,13
Polonya ZlotisiPLN0,91290,8957+%1,92
Çek KorunasıCZK0,14770,1451+%1,79
Macar ForintiHUF0,01290,0127+%1,63
Romen LeyiRON0,88780,8710+%1,92
Güney Afrika RandıZAR0,27570,2721+%1,34
Brezilya RealiBRL1,18281,1607+%1,90
Meksika PesosuMXN0,17630,1751+%0,69
Hindistan RupisiINR0,05540,0547+%1,23
Endonezya RupisiIDR0,0002840,000279+%1,72
İsrail ŞekeliILS0,98250,9686+%1,43
Güney Kore WonuKRW0,003140,00310+%1,57
Malezya RinggitiMYR0,84410,8328+%1,36
Filipin PesosuPHP0,07620,0751+%1,41
Tayland BahtıTHB0,10600,1044+%1,61

10 Ocak 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,05671,0516+%0,48
Sterlin/Dolar1,21541,2135+%0,16
Dolar/Yen116,25116,64−%0,34
Dolar/Frank1,01611,0195−%0,33
Euro/Sterlin0,86940,8666+%0,32
Avustralya Doları/Dolar0,73380,7325+%0,18
Dolar/Kanada Doları1,32411,3269−%0,21
Euro/Frank1,07371,0721+%0,15
Euro/Yen122,84122,66+%0,15
Dolar/Yuan6,92506,9378−%0,19

Ocak 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 10 Ocak 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

10 Ocak 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 10 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7770 TL idi; önceki yayına (9 Ocak 2017) göre değişim +%1,30. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

10 Ocak 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 10 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,9912 TL idi; önceki yayına (9 Ocak 2017) göre değişim +%1,79. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

10 Ocak 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 10 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,5908 TL idi; önceki yayına (9 Ocak 2017) göre değişim +%1,46. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.