BankAvantajları.com

14 Nisan 2015 döviz kurları

14 Nisan 2015 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,6774 TL, 1 euro 2,8284 TL, 1 sterlin 3,9191 TL ve 1 İsviçre frangı 2,7343 TL idi. Önceki yayına (13 Nisan 2015) göre dolar +%0,95, euro +%1,07 değişti.

14 Nisan 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,67742,6521+%0,95
EuroEUR2,82842,7985+%1,07
İngiliz SterliniGBP3,91913,8787+%1,04
İsviçre FrangıCHF2,73432,6979+%1,35
Japon YeniJPY0,02230,0220+%1,49
Kanada DolarıCAD2,12792,1003+%1,31
Avustralya DolarıAUD2,02962,0097+%0,99
Danimarka KronuDKK0,37870,3746+%1,10
İsveç KronuSEK0,30340,2999+%1,15
Norveç KronuNOK0,33350,3274+%1,85
Çin YuanıCNY0,43090,4269+%0,94
Hong Kong DolarıHKD0,34550,3422+%0,95
Singapur DolarıSGD1,96421,9312+%1,71
Yeni Zelanda DolarıNZD1,99621,9726+%1,20
Polonya ZlotisiPLN0,70520,6973+%1,15
Çek KorunasıCZK0,10340,1022+%1,24
Macar ForintiHUF0,00950,0094+%1,14
Romen LeyiRON0,64110,6338+%1,16
Güney Afrika RandıZAR0,22080,2182+%1,19
Brezilya RealiBRL0,86080,8560+%0,57
Meksika PesosuMXN0,17430,1734+%0,53
Hindistan RupisiINR0,04290,0425+%1,01
Endonezya RupisiIDR0,0002060,000204+%1,16
İsrail ŞekeliILS0,67170,6625+%1,38
Güney Kore WonuKRW0,002440,00241+%1,62
Malezya RinggitiMYR0,72350,7144+%1,28
Filipin PesosuPHP0,06000,0593+%1,25
Tayland BahtıTHB0,08250,0814+%1,32

14 Nisan 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,05641,0552+%0,11
Sterlin/Dolar1,46381,4625+%0,09
Dolar/Yen119,91120,55−%0,53
Dolar/Frank0,97920,9830−%0,39
Euro/Sterlin0,72170,7215+%0,03
Avustralya Doları/Dolar0,75800,7578+%0,03
Dolar/Kanada Doları1,25821,2627−%0,35
Euro/Frank1,03441,0373−%0,28
Euro/Yen126,67127,20−%0,42
Dolar/Yuan6,21296,2123+%0,01

Nisan 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 14 Nisan 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

14 Nisan 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 14 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,6774 TL idi; önceki yayına (13 Nisan 2015) göre değişim +%0,95. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

14 Nisan 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 14 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,8284 TL idi; önceki yayına (13 Nisan 2015) göre değişim +%1,07. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

14 Nisan 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 14 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,9191 TL idi; önceki yayına (13 Nisan 2015) göre değişim +%1,04. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.