BankAvantajları.com

15 Nisan 2015 döviz kurları

15 Nisan 2015 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,7140 TL, 1 euro 2,8711 TL, 1 sterlin 4,0054 TL ve 1 İsviçre frangı 2,7818 TL idi. Önceki yayına (14 Nisan 2015) göre dolar +%1,37, euro +%1,51 değişti.

15 Nisan 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,71402,6774+%1,37
EuroEUR2,87112,8284+%1,51
İngiliz SterliniGBP4,00543,9191+%2,20
İsviçre FrangıCHF2,78182,7343+%1,74
Japon YeniJPY0,02270,0223+%1,63
Kanada DolarıCAD2,16252,1279+%1,62
Avustralya DolarıAUD2,05892,0296+%1,44
Danimarka KronuDKK0,38450,3787+%1,54
İsveç KronuSEK0,30830,3034+%1,64
Norveç KronuNOK0,34120,3335+%2,32
Çin YuanıCNY0,43740,4309+%1,49
Hong Kong DolarıHKD0,35010,3455+%1,35
Singapur DolarıSGD1,99351,9642+%1,50
Yeni Zelanda DolarıNZD2,03571,9962+%1,98
Polonya ZlotisiPLN0,71460,7052+%1,33
Çek KorunasıCZK0,10470,1034+%1,25
Macar ForintiHUF0,00960,0095+%1,10
Romen LeyiRON0,64960,6411+%1,33
Güney Afrika RandıZAR0,22330,2208+%1,14
Brezilya RealiBRL0,87910,8608+%2,12
Meksika PesosuMXN0,17710,1743+%1,60
Hindistan RupisiINR0,04350,0429+%1,39
Endonezya RupisiIDR0,0002100,000206+%1,68
İsrail ŞekeliILS0,68210,6717+%1,54
Güney Kore WonuKRW0,002480,00244+%1,29
Malezya RinggitiMYR0,73230,7235+%1,21
Filipin PesosuPHP0,06100,0600+%1,58
Tayland BahtıTHB0,08360,0825+%1,40

15 Nisan 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,05791,0564+%0,14
Sterlin/Dolar1,47591,4638+%0,83
Dolar/Yen119,60119,91−%0,26
Dolar/Frank0,97560,9792−%0,36
Euro/Sterlin0,71680,7217−%0,68
Avustralya Doları/Dolar0,75860,7580+%0,08
Dolar/Kanada Doları1,25501,2582−%0,25
Euro/Frank1,03211,0344−%0,22
Euro/Yen126,52126,67−%0,12
Dolar/Yuan6,20516,2129−%0,13

Nisan 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 15 Nisan 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

15 Nisan 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 15 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,7140 TL idi; önceki yayına (14 Nisan 2015) göre değişim +%1,37. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

15 Nisan 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 15 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,8711 TL idi; önceki yayına (14 Nisan 2015) göre değişim +%1,51. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

15 Nisan 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 15 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,0054 TL idi; önceki yayına (14 Nisan 2015) göre değişim +%2,20. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.