BankAvantajları.com

18 Temmuz 2016 döviz kurları

18 Temmuz 2016 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,9567 TL, 1 euro 3,2680 TL, 1 sterlin 3,9198 TL ve 1 İsviçre frangı 3,0067 TL idi. Önceki yayına (15 Temmuz 2016) göre dolar +%2,42, euro +%1,73 değişti.

18 Temmuz 2016 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,95672,8869+%2,42
EuroEUR3,26803,2125+%1,73
İngiliz SterliniGBP3,91983,8577+%1,61
İsviçre FrangıCHF3,00672,9475+%2,01
Japon YeniJPY0,02800,0273+%2,43
Kanada DolarıCAD2,28292,2438+%1,74
Avustralya DolarıAUD2,24502,2097+%1,59
Danimarka KronuDKK0,43930,4319+%1,71
İsveç KronuSEK0,34520,3397+%1,60
Norveç KronuNOK0,34900,3448+%1,25
Çin YuanıCNY0,44110,4320+%2,09
Hong Kong DolarıHKD0,38130,3723+%2,40
Singapur DolarıSGD2,19332,1472+%2,14
Yeni Zelanda DolarıNZD2,10092,0680+%1,59
Polonya ZlotisiPLN0,74600,7285+%2,41
Çek KorunasıCZK0,12090,1188+%1,79
Macar ForintiHUF0,01040,0102+%1,71
Romen LeyiRON0,73130,7170+%1,99
Güney Afrika RandıZAR0,20720,2012+%3,01
Brezilya RealiBRL0,90870,8866+%2,49
Meksika PesosuMXN0,15990,1572+%1,76
Hindistan RupisiINR0,04400,0431+%2,15
Endonezya RupisiIDR0,0002260,000221+%2,39
İsrail ŞekeliILS0,76620,7503+%2,13
Güney Kore WonuKRW0,002600,00255+%1,93
Malezya RinggitiMYR0,74320,7312+%1,64
Filipin PesosuPHP0,06330,0618+%2,32
Tayland BahtıTHB0,08460,0826+%2,39

18 Temmuz 2016 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,10531,1128−%0,67
Sterlin/Dolar1,32571,3363−%0,79
Dolar/Yen105,69105,71−%0,01
Dolar/Frank0,98340,9794+%0,40
Euro/Sterlin0,83370,8328+%0,12
Avustralya Doları/Dolar0,75930,7654−%0,80
Dolar/Kanada Doları1,29511,2866+%0,66
Euro/Frank1,08691,0899−%0,28
Euro/Yen116,82117,63−%0,69
Dolar/Yuan6,70316,6818+%0,32

Temmuz 2016 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 18 Temmuz 2016 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

18 Temmuz 2016 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 18 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,9567 TL idi; önceki yayına (15 Temmuz 2016) göre değişim +%2,42. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

18 Temmuz 2016 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 18 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,2680 TL idi; önceki yayına (15 Temmuz 2016) göre değişim +%1,73. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

18 Temmuz 2016 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 18 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,9198 TL idi; önceki yayına (15 Temmuz 2016) göre değişim +%1,61. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.