BankAvantajları.com

19 Temmuz 2016 döviz kurları

19 Temmuz 2016 Salı günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,9794 TL, 1 euro 3,2878 TL, 1 sterlin 3,9164 TL ve 1 İsviçre frangı 3,0227 TL idi. Önceki yayına (18 Temmuz 2016) göre dolar +%0,77, euro +%0,61 değişti.

19 Temmuz 2016 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,97942,9567+%0,77
EuroEUR3,28783,2680+%0,61
İngiliz SterliniGBP3,91643,9198−%0,09
İsviçre FrangıCHF3,02273,0067+%0,53
Japon YeniJPY0,02810,0280+%0,28
Kanada DolarıCAD2,28892,2829+%0,26
Avustralya DolarıAUD2,23252,2450−%0,56
Danimarka KronuDKK0,44200,4393+%0,60
İsveç KronuSEK0,34640,3452+%0,35
Norveç KronuNOK0,35170,3490+%0,75
Çin YuanıCNY0,44500,4411+%0,90
Hong Kong DolarıHKD0,38420,3813+%0,76
Singapur DolarıSGD2,20352,1933+%0,46
Yeni Zelanda DolarıNZD2,09632,1009−%0,22
Polonya ZlotisiPLN0,75190,7460+%0,78
Çek KorunasıCZK0,12170,1209+%0,64
Macar ForintiHUF0,01040,0104+%0,70
Romen LeyiRON0,73430,7313+%0,41
Güney Afrika RandıZAR0,20800,2072+%0,34
Brezilya RealiBRL0,91130,9087+%0,29
Meksika PesosuMXN0,16140,1599+%0,92
Hindistan RupisiINR0,04440,0440+%0,87
Endonezya RupisiIDR0,0002280,000226+%0,79
İsrail ŞekeliILS0,77210,7662+%0,77
Güney Kore WonuKRW0,002610,00260+%0,61
Malezya RinggitiMYR0,74380,7432+%0,07
Filipin PesosuPHP0,06360,0633+%0,44
Tayland BahtıTHB0,08510,0846+%0,69

19 Temmuz 2016 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,10351,1053−%0,16
Sterlin/Dolar1,31451,3257−%0,85
Dolar/Yen106,21105,69+%0,49
Dolar/Frank0,98570,9834+%0,24
Euro/Sterlin0,83950,8337+%0,69
Avustralya Doları/Dolar0,74930,7593−%1,32
Dolar/Kanada Doları1,30171,2951+%0,51
Euro/Frank1,08771,0869+%0,07
Euro/Yen117,20116,82+%0,33
Dolar/Yuan6,69466,7031−%0,13

Temmuz 2016 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 19 Temmuz 2016 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

19 Temmuz 2016 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 19 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,9794 TL idi; önceki yayına (18 Temmuz 2016) göre değişim +%0,77. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

19 Temmuz 2016 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 19 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,2878 TL idi; önceki yayına (18 Temmuz 2016) göre değişim +%0,61. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

19 Temmuz 2016 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 19 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,9164 TL idi; önceki yayına (18 Temmuz 2016) göre değişim −%0,09. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.