BankAvantajları.com

2 Mart 2017 döviz kurları

2 Mart 2017 Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7067 TL, 1 euro 3,8972 TL, 1 sterlin 4,5549 TL ve 1 İsviçre frangı 3,6590 TL idi. Önceki yayına (1 Mart 2017) göre dolar +%1,57, euro +%1,39 değişti.

2 Mart 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,70673,6493+%1,57
EuroEUR3,89723,8438+%1,39
İngiliz SterliniGBP4,55494,4930+%1,38
İsviçre FrangıCHF3,65903,6102+%1,35
Japon YeniJPY0,03240,0321+%1,05
Kanada DolarıCAD2,77012,7370+%1,21
Avustralya DolarıAUD2,81592,7951+%0,74
Danimarka KronuDKK0,52430,5171+%1,39
İsveç KronuSEK0,40940,4035+%1,47
Norveç KronuNOK0,43870,4337+%1,15
Çin YuanıCNY0,53830,5304+%1,49
Hong Kong DolarıHKD0,47750,4701+%1,58
Singapur DolarıSGD2,62612,5898+%1,40
Yeni Zelanda DolarıNZD2,62922,5984+%1,18
Polonya ZlotisiPLN0,90760,8948+%1,43
Çek KorunasıCZK0,14420,1423+%1,39
Macar ForintiHUF0,01260,0125+%1,26
Romen LeyiRON0,86180,8503+%1,36
Güney Afrika RandıZAR0,28280,2790+%1,38
Brezilya RealiBRL1,19231,1730+%1,64
Meksika PesosuMXN0,18600,1821+%2,17
Hindistan RupisiINR0,05550,0546+%1,67
Endonezya RupisiIDR0,0002770,000273+%1,60
İsrail ŞekeliILS1,00421,0043−%0,01
Güney Kore WonuKRW0,003240,00319+%1,44
Malezya RinggitiMYR0,83310,8204+%1,55
Filipin PesosuPHP0,07350,0725+%1,42
Tayland BahtıTHB0,10590,1042+%1,57

2 Mart 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,05141,0533−%0,18
Sterlin/Dolar1,22881,2312−%0,19
Dolar/Yen114,36113,78+%0,52
Dolar/Frank1,01301,0108+%0,22
Euro/Sterlin0,85560,8555+%0,01
Avustralya Doları/Dolar0,75970,7659−%0,82
Dolar/Kanada Doları1,33811,3333+%0,36
Euro/Frank1,06511,0647+%0,04
Euro/Yen120,24119,84+%0,33
Dolar/Yuan6,88606,8805+%0,08

Mart 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 2 Mart 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

2 Mart 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 2 Mart 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7067 TL idi; önceki yayına (1 Mart 2017) göre değişim +%1,57. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

2 Mart 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 2 Mart 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,8972 TL idi; önceki yayına (1 Mart 2017) göre değişim +%1,39. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

2 Mart 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 2 Mart 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,5549 TL idi; önceki yayına (1 Mart 2017) göre değişim +%1,38. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.