BankAvantajları.com

20 Mart 2017 döviz kurları

20 Mart 2017 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,6335 TL, 1 euro 3,9067 TL, 1 sterlin 4,5012 TL ve 1 İsviçre frangı 3,6443 TL idi. Önceki yayına (17 Mart 2017) göre dolar +%0,30, euro +%0,44 değişti.

20 Mart 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,63353,6226+%0,30
EuroEUR3,90673,8896+%0,44
İngiliz SterliniGBP4,50124,4776+%0,53
İsviçre FrangıCHF3,64433,6358+%0,23
Japon YeniJPY0,03220,0320+%0,69
Kanada DolarıCAD2,72072,7208−%0,00
Avustralya DolarıAUD2,80612,7902+%0,57
Danimarka KronuDKK0,52550,5232+%0,44
İsveç KronuSEK0,41090,4111−%0,05
Norveç KronuNOK0,42800,4273+%0,16
Çin YuanıCNY0,52600,5246+%0,27
Hong Kong DolarıHKD0,46790,4666+%0,27
Singapur DolarıSGD2,59932,5836+%0,61
Yeni Zelanda DolarıNZD2,55822,5392+%0,75
Polonya ZlotisiPLN0,91240,9049+%0,82
Çek KorunasıCZK0,14460,1439+%0,44
Macar ForintiHUF0,01270,0126+%0,41
Romen LeyiRON0,85660,8524+%0,50
Güney Afrika RandıZAR0,28660,2839+%0,96
Brezilya RealiBRL1,16911,1666+%0,22
Meksika PesosuMXN0,19010,1891+%0,54
Hindistan RupisiINR0,05560,0554+%0,40
Endonezya RupisiIDR0,0002730,000271+%0,54
İsrail ŞekeliILS1,00060,9979+%0,27
Güney Kore WonuKRW0,003260,00321+%1,58
Malezya RinggitiMYR0,82080,8167+%0,50
Filipin PesosuPHP0,07260,0722+%0,52
Tayland BahtıTHB0,10460,1039+%0,66

20 Mart 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,07521,0737+%0,14
Sterlin/Dolar1,23881,2360+%0,23
Dolar/Yen112,71113,15−%0,39
Dolar/Frank0,99700,9964+%0,07
Euro/Sterlin0,86790,8687−%0,09
Avustralya Doları/Dolar0,77230,7702+%0,27
Dolar/Kanada Doları1,33551,3315+%0,30
Euro/Frank1,07201,0698+%0,21
Euro/Yen121,19121,49−%0,25
Dolar/Yuan6,90746,9052+%0,03

Mart 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 20 Mart 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

20 Mart 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 20 Mart 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,6335 TL idi; önceki yayına (17 Mart 2017) göre değişim +%0,30. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Mart 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 20 Mart 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,9067 TL idi; önceki yayına (17 Mart 2017) göre değişim +%0,44. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Mart 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 20 Mart 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,5012 TL idi; önceki yayına (17 Mart 2017) göre değişim +%0,53. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.