BankAvantajları.com

21 Temmuz 2016 döviz kurları

21 Temmuz 2016 Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,0723 TL, 1 euro 3,3841 TL, 1 sterlin 4,0482 TL ve 1 İsviçre frangı 3,1127 TL idi. Önceki yayına (20 Temmuz 2016) göre dolar +%1,11, euro +%1,13 değişti.

21 Temmuz 2016 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,07233,0385+%1,11
EuroEUR3,38413,3463+%1,13
İngiliz SterliniGBP4,04824,0025+%1,14
İsviçre FrangıCHF3,11273,0751+%1,22
Japon YeniJPY0,02890,0285+%1,37
Kanada DolarıCAD2,35402,3267+%1,17
Avustralya DolarıAUD2,30052,2745+%1,14
Danimarka KronuDKK0,45490,4499+%1,12
İsveç KronuSEK0,35720,3534+%1,07
Norveç KronuNOK0,36180,3577+%1,14
Çin YuanıCNY0,46040,4553+%1,12
Hong Kong DolarıHKD0,39610,3918+%1,10
Singapur DolarıSGD2,26652,2365+%1,34
Yeni Zelanda DolarıNZD2,14332,1371+%0,29
Polonya ZlotisiPLN0,77450,7647+%1,28
Çek KorunasıCZK0,12520,1238+%1,12
Macar ForintiHUF0,01080,0106+%1,27
Romen LeyiRON0,75730,7479+%1,25
Güney Afrika RandıZAR0,21500,2127+%1,04
Brezilya RealiBRL0,94520,9357+%1,01
Meksika PesosuMXN0,16470,1643+%0,27
Hindistan RupisiINR0,04570,0452+%1,10
Endonezya RupisiIDR0,0002340,000232+%1,03
İsrail ŞekeliILS0,79700,7875+%1,20
Güney Kore WonuKRW0,002700,00266+%1,41
Malezya RinggitiMYR0,75440,7527+%0,22
Filipin PesosuPHP0,06510,0645+%1,02
Tayland BahtıTHB0,08780,0867+%1,18

21 Temmuz 2016 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,10151,1013+%0,02
Sterlin/Dolar1,31771,3173+%0,03
Dolar/Yen106,26106,54−%0,26
Dolar/Frank0,98700,9881−%0,11
Euro/Sterlin0,83600,8361−%0,01
Avustralya Doları/Dolar0,74880,7486+%0,03
Dolar/Kanada Doları1,30511,3059−%0,06
Euro/Frank1,08721,0882−%0,09
Euro/Yen117,05117,33−%0,24
Dolar/Yuan6,67326,6740−%0,01

Temmuz 2016 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 21 Temmuz 2016 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

21 Temmuz 2016 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 21 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,0723 TL idi; önceki yayına (20 Temmuz 2016) göre değişim +%1,11. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

21 Temmuz 2016 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 21 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,3841 TL idi; önceki yayına (20 Temmuz 2016) göre değişim +%1,13. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

21 Temmuz 2016 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 21 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,0482 TL idi; önceki yayına (20 Temmuz 2016) göre değişim +%1,14. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.