BankAvantajları.com

20 Temmuz 2016 döviz kurları

20 Temmuz 2016 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,0385 TL, 1 euro 3,3463 TL, 1 sterlin 4,0025 TL ve 1 İsviçre frangı 3,0751 TL idi. Önceki yayına (19 Temmuz 2016) göre dolar +%1,98, euro +%1,78 değişti.

20 Temmuz 2016 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,03852,9794+%1,98
EuroEUR3,34633,2878+%1,78
İngiliz SterliniGBP4,00253,9164+%2,20
İsviçre FrangıCHF3,07513,0227+%1,73
Japon YeniJPY0,02850,0281+%1,67
Kanada DolarıCAD2,32672,2889+%1,65
Avustralya DolarıAUD2,27452,2325+%1,88
Danimarka KronuDKK0,44990,4420+%1,79
İsveç KronuSEK0,35340,3464+%2,04
Norveç KronuNOK0,35770,3517+%1,71
Çin YuanıCNY0,45530,4450+%2,30
Hong Kong DolarıHKD0,39180,3842+%1,99
Singapur DolarıSGD2,23652,2035+%1,50
Yeni Zelanda DolarıNZD2,13712,0963+%1,95
Polonya ZlotisiPLN0,76470,7519+%1,71
Çek KorunasıCZK0,12380,1217+%1,75
Macar ForintiHUF0,01060,0104+%1,68
Romen LeyiRON0,74790,7343+%1,85
Güney Afrika RandıZAR0,21270,2080+%2,30
Brezilya RealiBRL0,93570,9113+%2,68
Meksika PesosuMXN0,16430,1614+%1,79
Hindistan RupisiINR0,04520,0444+%1,88
Endonezya RupisiIDR0,0002320,000228+%1,85
İsrail ŞekeliILS0,78750,7721+%2,00
Güney Kore WonuKRW0,002660,00261+%1,82
Malezya RinggitiMYR0,75270,7438+%1,20
Filipin PesosuPHP0,06450,0636+%1,42
Tayland BahtıTHB0,08670,0851+%1,86

20 Temmuz 2016 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,10131,1035−%0,20
Sterlin/Dolar1,31731,3145+%0,21
Dolar/Yen106,54106,21+%0,31
Dolar/Frank0,98810,9857+%0,25
Euro/Sterlin0,83610,8395−%0,41
Avustralya Doları/Dolar0,74860,7493−%0,10
Dolar/Kanada Doları1,30591,3017+%0,33
Euro/Frank1,08821,0877+%0,05
Euro/Yen117,33117,20+%0,11
Dolar/Yuan6,67406,6946−%0,31

Temmuz 2016 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 20 Temmuz 2016 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

20 Temmuz 2016 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 20 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,0385 TL idi; önceki yayına (19 Temmuz 2016) göre değişim +%1,98. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Temmuz 2016 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 20 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,3463 TL idi; önceki yayına (19 Temmuz 2016) göre değişim +%1,78. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

20 Temmuz 2016 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 20 Temmuz 2016 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,0025 TL idi; önceki yayına (19 Temmuz 2016) göre değişim +%2,20. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.