BankAvantajları.com

28 Ocak 2015 döviz kurları

28 Ocak 2015 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,3765 TL, 1 euro 2,6959 TL, 1 sterlin 3,6109 TL ve 1 İsviçre frangı 2,6322 TL idi. Önceki yayına (27 Ocak 2015) göre dolar +%0,38, euro +%0,71 değişti.

28 Ocak 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,37652,3676+%0,38
EuroEUR2,69592,6768+%0,71
İngiliz SterliniGBP3,61093,5822+%0,80
İsviçre FrangıCHF2,63222,6321+%0,01
Japon YeniJPY0,02020,0201+%0,25
Kanada DolarıCAD1,91331,9005+%0,68
Avustralya DolarıAUD1,89401,8807+%0,71
Danimarka KronuDKK0,36220,3594+%0,77
İsveç KronuSEK0,29020,2876+%0,92
Norveç KronuNOK0,30650,3037+%0,92
Çin YuanıCNY0,38040,3791+%0,34
Hong Kong DolarıHKD0,30660,3054+%0,38
Singapur DolarıSGD1,75691,7649−%0,45
Yeni Zelanda DolarıNZD1,77871,7612+%0,99
Polonya ZlotisiPLN0,63640,6328+%0,56
Çek KorunasıCZK0,09680,0960+%0,81
Macar ForintiHUF0,00860,0086+%0,71
Romen LeyiRON0,60510,5989+%1,03
Güney Afrika RandıZAR0,20550,2042+%0,61
Brezilya RealiBRL0,91940,9141+%0,58
Meksika PesosuMXN0,16250,1621+%0,25
Hindistan RupisiINR0,03870,0386+%0,34
Endonezya RupisiIDR0,0001900,000190+%0,18
İsrail ŞekeliILS0,60210,5944+%1,29
Güney Kore WonuKRW0,002190,00219−%0,27
Malezya RinggitiMYR0,65680,6570−%0,04
Filipin PesosuPHP0,05390,0537+%0,30
Tayland BahtıTHB0,07300,0727+%0,39

28 Ocak 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,13441,1306+%0,34
Sterlin/Dolar1,51941,5130+%0,42
Dolar/Yen117,86117,71+%0,13
Dolar/Frank0,90290,8995+%0,37
Euro/Sterlin0,74660,7473−%0,09
Avustralya Doları/Dolar0,79700,7944+%0,33
Dolar/Kanada Doları1,24211,2458−%0,30
Euro/Frank1,02421,0170+%0,71
Euro/Yen133,70133,08+%0,47
Dolar/Yuan6,24736,2447+%0,04

Ocak 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 28 Ocak 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

28 Ocak 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 28 Ocak 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,3765 TL idi; önceki yayına (27 Ocak 2015) göre değişim +%0,38. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

28 Ocak 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 28 Ocak 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,6959 TL idi; önceki yayına (27 Ocak 2015) göre değişim +%0,71. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

28 Ocak 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 28 Ocak 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,6109 TL idi; önceki yayına (27 Ocak 2015) göre değişim +%0,80. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.