BankAvantajları.com

29 Ocak 2015 döviz kurları

29 Ocak 2015 Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,4098 TL, 1 euro 2,7267 TL, 1 sterlin 3,6465 TL ve 1 İsviçre frangı 2,6289 TL idi. Önceki yayına (28 Ocak 2015) göre dolar +%1,40, euro +%1,14 değişti.

29 Ocak 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,40982,3765+%1,40
EuroEUR2,72672,6959+%1,14
İngiliz SterliniGBP3,64653,6109+%0,99
İsviçre FrangıCHF2,62892,6322−%0,13
Japon YeniJPY0,02040,0202+%1,35
Kanada DolarıCAD1,92311,9133+%0,51
Avustralya DolarıAUD1,87601,8940−%0,95
Danimarka KronuDKK0,36630,3622+%1,14
İsveç KronuSEK0,29240,2902+%0,76
Norveç KronuNOK0,30900,3065+%0,82
Çin YuanıCNY0,38580,3804+%1,42
Hong Kong DolarıHKD0,31080,3066+%1,39
Singapur DolarıSGD1,78161,7569+%1,41
Yeni Zelanda DolarıNZD1,75331,7787−%1,43
Polonya ZlotisiPLN0,64420,6364+%1,24
Çek KorunasıCZK0,09810,0968+%1,34
Macar ForintiHUF0,00870,0086+%1,20
Romen LeyiRON0,61410,6051+%1,48
Güney Afrika RandıZAR0,20730,2055+%0,90
Brezilya RealiBRL0,92680,9194+%0,80
Meksika PesosuMXN0,16260,1625+%0,07
Hindistan RupisiINR0,03890,0387+%0,59
Endonezya RupisiIDR0,0001910,000190+%0,50
İsrail ŞekeliILS0,61310,6021+%1,82
Güney Kore WonuKRW0,002200,00219+%0,45
Malezya RinggitiMYR0,66360,6568+%1,04
Filipin PesosuPHP0,05470,0539+%1,52
Tayland BahtıTHB0,07360,0730+%0,79

29 Ocak 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,13151,1344−%0,26
Sterlin/Dolar1,51321,5194−%0,41
Dolar/Yen117,92117,86+%0,05
Dolar/Frank0,91670,9029+%1,53
Euro/Sterlin0,74780,7466+%0,15
Avustralya Doları/Dolar0,77850,7970−%2,32
Dolar/Kanada Doları1,25311,2421+%0,89
Euro/Frank1,03721,0242+%1,27
Euro/Yen133,43133,70−%0,20
Dolar/Yuan6,24596,2473−%0,02

Ocak 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 29 Ocak 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

29 Ocak 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 29 Ocak 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,4098 TL idi; önceki yayına (28 Ocak 2015) göre değişim +%1,40. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

29 Ocak 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 29 Ocak 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,7267 TL idi; önceki yayına (28 Ocak 2015) göre değişim +%1,14. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

29 Ocak 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 29 Ocak 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,6465 TL idi; önceki yayına (28 Ocak 2015) göre değişim +%0,99. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.