BankAvantajları.com

8 Mart 2017 döviz kurları

8 Mart 2017 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7357 TL, 1 euro 3,9434 TL, 1 sterlin 4,5455 TL ve 1 İsviçre frangı 3,6847 TL idi. Önceki yayına (7 Mart 2017) göre dolar +%1,58, euro +%1,39 değişti.

8 Mart 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,73573,6776+%1,58
EuroEUR3,94343,8894+%1,39
İngiliz SterliniGBP4,54554,4855+%1,34
İsviçre FrangıCHF3,68473,6248+%1,65
Japon YeniJPY0,03270,0322+%1,35
Kanada DolarıCAD2,77842,7408+%1,37
Avustralya DolarıAUD2,82322,7941+%1,04
Danimarka KronuDKK0,53050,5232+%1,40
İsveç KronuSEK0,41410,4085+%1,38
Norveç KronuNOK0,44050,4348+%1,31
Çin YuanıCNY0,54050,5330+%1,42
Hong Kong DolarıHKD0,48100,4736+%1,56
Singapur DolarıSGD2,63832,6068+%1,21
Yeni Zelanda DolarıNZD2,59112,5668+%0,95
Polonya ZlotisiPLN0,91430,9029+%1,26
Çek KorunasıCZK0,14590,1439+%1,39
Macar ForintiHUF0,01270,0126+%1,00
Romen LeyiRON0,86660,8570+%1,12
Güney Afrika RandıZAR0,28590,2838+%0,75
Brezilya RealiBRL1,18951,1795+%0,85
Meksika PesosuMXN0,19040,1887+%0,90
Hindistan RupisiINR0,05590,0552+%1,35
Endonezya RupisiIDR0,0002790,000276+%1,18
İsrail ŞekeliILS1,01431,0002+%1,40
Güney Kore WonuKRW0,003240,00320+%1,33
Malezya RinggitiMYR0,83760,8269+%1,29
Filipin PesosuPHP0,07410,0731+%1,46
Tayland BahtıTHB0,10590,1048+%1,05

8 Mart 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,05561,0576−%0,19
Sterlin/Dolar1,21681,2197−%0,24
Dolar/Yen114,30114,04+%0,22
Dolar/Frank1,01381,0146−%0,07
Euro/Sterlin0,86750,8671+%0,05
Avustralya Doları/Dolar0,75570,7598−%0,53
Dolar/Kanada Doları1,34451,3418+%0,20
Euro/Frank1,07021,0730−%0,26
Euro/Yen120,65120,61+%0,03
Dolar/Yuan6,91106,9002+%0,16

Mart 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 8 Mart 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

8 Mart 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 8 Mart 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7357 TL idi; önceki yayına (7 Mart 2017) göre değişim +%1,58. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

8 Mart 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 8 Mart 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,9434 TL idi; önceki yayına (7 Mart 2017) göre değişim +%1,39. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

8 Mart 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 8 Mart 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,5455 TL idi; önceki yayına (7 Mart 2017) göre değişim +%1,34. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.