BankAvantajları.com

8 Nisan 2015 döviz kurları

8 Nisan 2015 Çarşamba günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 2,5907 TL, 1 euro 2,8140 TL, 1 sterlin 3,8739 TL ve 1 İsviçre frangı 2,6959 TL idi. Önceki yayına (7 Nisan 2015) göre dolar +%0,08, euro +%0,22 değişti.

8 Nisan 2015 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD2,59072,5886+%0,08
EuroEUR2,81402,8079+%0,22
İngiliz SterliniGBP3,87393,8538+%0,52
İsviçre FrangıCHF2,69592,6901+%0,22
Japon YeniJPY0,02160,0215+%0,40
Kanada DolarıCAD2,08652,0703+%0,78
Avustralya DolarıAUD1,99891,9785+%1,03
Danimarka KronuDKK0,37660,3758+%0,21
İsveç KronuSEK0,30070,2995+%0,37
Norveç KronuNOK0,32430,3216+%0,83
Çin YuanıCNY0,41760,4176+%0,01
Hong Kong DolarıHKD0,33430,3339+%0,10
Singapur DolarıSGD1,91351,9070+%0,34
Yeni Zelanda DolarıNZD1,96581,9468+%0,97
Polonya ZlotisiPLN0,70050,6920+%1,23
Çek KorunasıCZK0,10280,1023+%0,50
Macar ForintiHUF0,00950,0094+%1,05
Romen LeyiRON0,64020,6358+%0,70
Güney Afrika RandıZAR0,21990,2188+%0,50
Brezilya RealiBRL0,83560,8264+%1,12
Meksika PesosuMXN0,17440,1734+%0,55
Hindistan RupisiINR0,04160,0415+%0,20
Endonezya RupisiIDR0,0002000,000199+%0,47
İsrail ŞekeliILS0,65830,6581+%0,04
Güney Kore WonuKRW0,002380,00237+%0,11
Malezya RinggitiMYR0,71370,7104+%0,46
Filipin PesosuPHP0,05830,0581+%0,31
Tayland BahtıTHB0,07960,0795+%0,13

8 Nisan 2015 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,08621,0847+%0,14
Sterlin/Dolar1,49531,4887+%0,44
Dolar/Yen119,77120,15−%0,32
Dolar/Frank0,96100,9623−%0,14
Euro/Sterlin0,72640,7286−%0,30
Avustralya Doları/Dolar0,77160,7643+%0,95
Dolar/Kanada Doları1,24171,2504−%0,70
Euro/Frank1,04381,0438%0,00
Euro/Yen130,09130,33−%0,18
Dolar/Yuan6,20306,1990+%0,06

Nisan 2015 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 8 Nisan 2015 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

8 Nisan 2015 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 8 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 2,5907 TL idi; önceki yayına (7 Nisan 2015) göre değişim +%0,08. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

8 Nisan 2015 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 8 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 euro 2,8140 TL idi; önceki yayına (7 Nisan 2015) göre değişim +%0,22. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

8 Nisan 2015 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 8 Nisan 2015 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 3,8739 TL idi; önceki yayına (7 Nisan 2015) göre değişim +%0,52. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.