BankAvantajları.com

9 Ocak 2017 döviz kurları

9 Ocak 2017 Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans kurlarına göre 1 dolar 3,7286 TL, 1 euro 3,9210 TL, 1 sterlin 4,5246 TL ve 1 İsviçre frangı 3,6573 TL idi. Önceki yayına (6 Ocak 2017) göre dolar +%3,07, euro +%2,36 değişti.

9 Ocak 2017 Türk lirası kurları (ECB)

Para birimiKodKur (TL)Önceki yayınDeğişim
DolarUSD3,72863,6174+%3,07
EuroEUR3,92103,8305+%2,36
İngiliz SterliniGBP4,52464,4724+%1,17
İsviçre FrangıCHF3,65733,5716+%2,40
Japon YeniJPY0,03200,0312+%2,50
Kanada DolarıCAD2,80992,7285+%2,99
Avustralya DolarıAUD2,73112,6540+%2,90
Danimarka KronuDKK0,52740,5152+%2,37
İsveç KronuSEK0,41040,4010+%2,34
Norveç KronuNOK0,43470,4262+%1,99
Çin YuanıCNY0,53740,5229+%2,78
Hong Kong DolarıHKD0,48070,4664+%3,06
Singapur DolarıSGD2,59072,5252+%2,59
Yeni Zelanda DolarıNZD2,60242,5413+%2,40
Polonya ZlotisiPLN0,89570,8795+%1,84
Çek KorunasıCZK0,14510,1418+%2,36
Macar ForintiHUF0,01270,0125+%2,04
Romen LeyiRON0,87100,8510+%2,36
Güney Afrika RandıZAR0,27210,2657+%2,40
Brezilya RealiBRL1,16071,1298+%2,74
Meksika PesosuMXN0,17510,1700+%2,98
Hindistan RupisiINR0,05470,0532+%2,80
Endonezya RupisiIDR0,0002790,000271+%3,23
İsrail ŞekeliILS0,96860,9431+%2,71
Güney Kore WonuKRW0,003100,00304+%1,96
Malezya RinggitiMYR0,83280,8088+%2,97
Filipin PesosuPHP0,07510,0733+%2,50
Tayland BahtıTHB0,10440,1014+%2,87

9 Ocak 2017 döviz pariteleri (ECB)

PariteDeğerÖnceki yayınDeğişim
Euro/Dolar1,05161,0589−%0,69
Sterlin/Dolar1,21351,2363−%1,85
Dolar/Yen116,64116,00+%0,55
Dolar/Frank1,01951,0128+%0,66
Euro/Sterlin0,86660,8565+%1,18
Avustralya Doları/Dolar0,73250,7337−%0,16
Dolar/Kanada Doları1,32691,3258+%0,08
Euro/Frank1,07211,0725−%0,04
Euro/Yen122,66122,83−%0,14
Dolar/Yuan6,93786,9178+%0,29

Ocak 2017 kurları

Kaynak: ECB statistics. Değerler Avrupa Merkez Bankası'nın 9 Ocak 2017 tarihli euro referans kurlarıdır; euro dışındaki TL kurları euro üzerinden çapraz hesaplanır (örneğin USD/TRY = EUR/TRY ÷ EUR/USD). TCMB kurları veya bankaların alış/satış kurları değildir. Değişim, ECB'nin bir önceki yayınına göredir. Dolar kurunun yıllara göre geçmişi için dolar kuru geçmişine bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

9 Ocak 2017 tarihinde 1 dolar kaç TL idi?

ECB'nin 9 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 dolar 3,7286 TL idi; önceki yayına (6 Ocak 2017) göre değişim +%3,07. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

9 Ocak 2017 tarihinde 1 euro kaç TL idi?

ECB'nin 9 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 euro 3,9210 TL idi; önceki yayına (6 Ocak 2017) göre değişim +%2,36. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.

9 Ocak 2017 tarihinde 1 sterlin kaç TL idi?

ECB'nin 9 Ocak 2017 tarihli referans kuruna göre 1 sterlin 4,5246 TL idi; önceki yayına (6 Ocak 2017) göre değişim +%1,17. Bu değer euro üzerinden hesaplanan referans (orta) kurdur; TCMB kuru ve bankaların alış-satış kurları farklıdır.